Home Історія Цей день в історії 24 лютого

24 лютого

1598
0
SHARE

1910 – У селищі Реуч’є нині Толочинського району Вітебської області (Білорусія) народився Свентіховський Михайло Іванович (1910-2001) – учасник німецько-радянської війни.

Свентіховський Михайло Іванович
(1910-2001).

У грудні 1943 року – січні 1944 року Михайло Свентіховський у складі 117-ї гвардійської стрілецької дивізії брав участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників. З 1945 року Михайло Свентіховський проживав у Бердичеві, проходив військову службу в частинах, що дислокувались у місті, з 1947 року по звільненні з лав Збройних Сил працював на підприємствах Бердичева. Розглянувши звернення міської ради ветеранів від 3 квітня 2000 року, враховуючи особисті мужність і героїзм, проявлені при звільненні міста Бердичева від фашистських загарбників у грудні 1943 – січні 1944 року, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу, безпосередню участь у вихованні дітей та молоді та з нагоди 55-річчя Великої Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, рішенням Бердичівського міськвиконкому за №270 від 25 квітня 2000 року Свентіховському Михайлу Івановичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Помер Михайло Свентіховський 15 лютого 2001 року. Похований у Бердичеві на загальноміському кладовищі по вулиці Бистрицькій.


1919 – Бердичів, який з листопада 1918 року перебував під владою Директорії УНР, перейшов до рук більшовиків. Більшовики утворили Раду робітничих та селянських депутатів. Але наприкінці лютого — на початку березня 1919 року війська Симона Петлюри почали стягувати під Бердичів значні військові сили і 7 березня оволоділи містом.


Сергій Гладкевич.

2004 – У виставковій залі Музею історії міста Бердичева відкрилась персональна виставка бердичівського фотохудожника Сергія Олексійовича Гладкевича під назвою “Мій маленький великий світ”. Головною темою представлених полотен майстра фотографії є українська флора та фауна, безмежна краса української природи, її мальовничі пейзажі.

Захоплення природою у Сергія Гладкевича розпочалось з відвідування гуртка юних натуралістів у середній школі №17, тоді ж наставники прищепили йому любов до фотографії. Спеціалізується майстер на фотозйомці живої природи (тварини, рослини та пейзажне фото). Фотографував в усіх природних зонах України. Співпрацює із заповідниками, зоопарками, національними парками, мисливськими господарствами, з мисливськими, дитячими, екологічними фотожурналами України та Росії.

Сергій Гладкевич на відкритті виставки спілкується з місцевими журналістами.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here