1870 – Цього дня встановлено залізничне сполучення між станціями Бердичів та Козятин.
Цього ж року товариство Києво-Брестської залізниці, яке придбало у казни ділянку Київ-Жмеринка з гілкою Козятин-Бердичів, збудувало лінію від Бердичева до Бреста з відгалуженням на Радзивилів (нині місто Радивилів Рівненської області) – колишній російсько-австроугорський кордон.
1896 – Цього дня урочисто освячена безоплатна амбулаторна лікарня, влаштована бердичівським місцевим комітетом Російського товариства Червоного Хреста.
Амбулаторна лікарня розмістилась у будинку Литвака по вулиці Махнівській (нині вулиця Вінницька, будинок не зберігся), прийом хворих проводився щоденно з 9 ранку до 13 години дня крім суботи та великих свят. Лікарями в амбулаторії на момент її відкриття працювали Озіас Григорович Шперлінг та Конрад Іванович Диновський.
1917 – Делегати з’їзду Південно-Західного фронту, що проходить у Бердичеві в приміщенні міського театру по вулиці Білопільській (нині вулиця Європейська, до 2013 року тут знаходився районний Будинок культури), прийняли рішення про створення Тимчасового Військово-Революційного комітету (ВРК) Південно-Західного фронту, який проголошується вищою владою на фронті і підпорядковується Раді Народних Комісарів та Верховному Головнокомандувачу М.В. Криленко.
До складу ВРК увійшло 35 чоловік, з них 18 більшовиків: Г.В. Разживін (голова), П.І. Алфьоров, А.В. Гриневич, М.М. Коковихін та інші.
Після закінчення з’їзду делегати-більшовики та їх прибічники пройшли по вулицях Бердичева зі співом “Інтернаціоналу” — міжнародного пролетарського гімну, гімну комуністичних партій.

Фото Мирослава Кайданика.
2004 – У Бердичеві на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку об 11.00 ранку розпочався мітинг на підтримку кандидата в президенти України Віктора Ющенка. Головував на мітингу голова міського товариства “Просвіта” Петро Костюк.
На мітингу виступили керівники виборчого штабу Віктора Ющенка, окремі депутати міської ради, керівники громадських організацій та осередків політичних партій. На мітингу прийняли резолюцію, в якій присутні закликали негайно скликати позачергову сесію міської ради.
Коли учасники мітингу прийшли до міськвиконкому, до них вийшов міський голова Василь Мазур та пообіцяв цього ж дня зібрати депутатів міської ради та вирішити питання скликання позачергової сесії.
Увечері на зустрічі депутатів, яка проходила з 18.00 по 20.00 год. в міському Палаці культури, ними прийнято рішення про скликання сесії. Вже через два дні – 26 листопада – на позачерговій сесії депутати оголосили про свою підтримку кандидата Віктора Ющенко, за якого 21 листопада під час другого туру виборів проголосувала більшість бердичівлян.

2010 – У Бердичеві в міському Палаці культури ім. Олексія Шабельника відбувся перший обласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва “Феєрверк танцю”, участь у якому взяли 82 дитячих колективи з усієї Житомирщини.
Танцювальні колективи демонстрували свою вправність по трьом віковим категоріям, які в свою чергу розділялись на три номінації: народні, сучасні та бальні танці. Бердичів представляли танцювальні шкільні колективи “Задоринка” (загальноосвітня школа №12), “Веретенце” (загальноосвітня школа №14), “Яринка” (загальноосвітня школа №17) та чотири танцювальні колективи Центру позашкільної освіти ім. Разумкова: “Шакті”, “Радість”, “Валентина” та “Колібрі”. Бердичівський район також не залишився осторонь від фестивалю – юні таланти з сіл Никонівна (“Дитячий калейдоскоп”), Красівка (“Дивограй”) та Половецьке (“Вітамін”) теж вирішили позмагатися за перемогу, представивши на розсуд журі свої танцювальні номери.