Home Історія Цей день в історії 24 листопада

24 листопада

1864
0
SHARE

1870 – Цього дня встановлено залізничне сполучення між станціями Бердичів та Козятин.

Поява залізничного сполучення стала поштовхом для подальшого зростання промисловості у місті, адже залізниця дозволяла оперативно доставляти значні об’єми сировини як до Бердичева, так і готову продукцію практично у всі куточки країни завдяки все зростаючій мережі залізниць.

Цього ж року товариство Києво-Брестської залізниці, яке придбало у казни ділянку Київ-Жмеринка з гілкою Козятин-Бердичів, збудувало лінію від Бердичева до Бреста з відгалуженням на Радзивилів (нині місто Радивилів Рівненської області) – тогочасне місто на кордоні між російською та австро-угорською імперіями.


1896 – Цього дня урочисто освячена безоплатна амбулаторна лікарня, влаштована бердичівським місцевим комітетом Російського товариства Червоного Хреста.

Амбулаторна лікарня розмістилась у будинку Литвака по вулиці Махнівській (нині вулиця Вінницька, будинок не зберігся), прийом хворих проводився щоденно з 9 ранку до 13 години дня крім суботи та великих свят. Лікарями в амбулаторії на момент її відкриття працювали Озіас Григорович Шперлінг та Конрад Іванович Диновський.


1917 – Делегати з’їзду Південно-Західного фронту, що проходить у Бердичеві в приміщенні міського театру по вулиці Білопільській (нині вулиця Європейська, до 2013 року тут знаходився районний Будинок культури), прийняли рішення про створення Тимчасового Військово-Революційного комітету (ВРК) Південно-Західного фронту, який проголошується вищою владою на фронті і підпорядковується Раді Народних Комісарів та Верховному Головнокомандувачу М.В. Криленку.

До складу ВРК увійшло 35 чоловік, з них 18 більшовиків: Г.В. Разживін (голова), П.І. Алфьоров, А.В. Гриневич, М.М. Коковихін та інші.

Після закінчення з’їзду делегати-більшовики та їх прибічники пройшли вулицями Бердичева зі співом “Інтернаціоналу” — міжнародного пролетарського гімну, гімну комуністичних партій.


2004_pomaranch
Мітинг на підтримку кандидата в президенти України Віктора Ющенка, 24 листопада 2004 р.
Фото Мирослава Кайданика.

2004 – У Бердичеві на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку об 11.00 ранку розпочався мітинг на підтримку кандидата в президенти України Віктора Ющенка. Головував на мітингу голова міського товариства “Просвіта” Петро Костюк.

На мітингу виступили керівники виборчого штабу Віктора Ющенка, окремі депутати міської ради, керівники громадських організацій та осередків політичних партій. На мітингу прийняли резолюцію, в якій присутні закликали негайно скликати позачергову сесію міської ради.

Коли учасники мітингу прийшли до міськвиконкому, до них вийшов міський голова Василь Мазур та пообіцяв цього ж дня зібрати депутатів міської ради та вирішити питання скликання позачергової сесії.

Увечері на зустрічі депутатів, яка проходила з 18.00 по 20.00 год. в міському Палаці культури, ними прийнято рішення про скликання сесії. Вже через два дні – 26 листопада – на позачерговій сесії депутати оголосили про свою підтримку кандидата Віктора Ющенка, за якого 21 листопада під час другого туру виборів проголосувала більшість бердичівлян.


2010_11_24_01
Танцювальний колектив Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова.

2010 – У Бердичеві в міському Палаці культури ім. Олексія Шабельника відбувся перший обласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва під назвою «Феєрверк танцю». Участь у фестивалі взяли 82 дитячих колективи з усієї Житомирщини.

Танцювальні колективи демонстрували свою вправність у трьох вікових категоріях, які в свою чергу розділялись на три номінації: народні, сучасні та бальні танці. Бердичів представляли танцювальні шкільні колективи «Задоринка» (загальноосвітня школа №12), «Веретенце» (загальноосвітня школа №14), «Яринка» (загальноосвітня школа №17) та чотири танцювальні колективи Центру позашкільної освіти ім. Разумкова: «Шакті», «Радість», «Валентина» та «Колібрі». Бердичівський район також не залишився осторонь – юні таланти з сіл Никонівна («Дитячий калейдоскоп»), Красівка («Дивограй») та Половецьке («Вітамін») теж вирішили позмагатися, представивши на розсуд журі свої танцювальні номери.

2010_11_24_02

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here