Home Історія Цей день в історії 24 вересня

24 вересня

1982
0
SHARE

1944 – У селі Лівчиці Городицького району Львівської області народився Ковалко Михайло Петрович (1944-2012).

kovalko_01
Ковалко Михайло Петрович
(1944-2012).

Михайло Ковалко тривалий час працював у нафтогазовій промисловості, з настанням незалежності України йому доручають сформувати комітет нафти і газу. У 1992-1995 рр. та 1997-1998 рр. він очолював Державний комітет нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України. У 1996-1997 рр. Михайло Ковалко – голова Державного комітету України з енергозбереження.

У 1998 році Михайло Ковалко обраний депутатом до Верховної Ради України по одномандатному виборчому округу №65 (Житомирська область: Бердичів та район, Андрушівський, Попільнянський та Ружинський райони). Впродовж наступних років депутат допомагав вирішувати місту численні соціально-економічні проблеми Бердичева.

Рішенням виконкому міської Ради за вагомий внесок у вирішенні соціально-економічних проблем територіальної громади міста Бердичева народному депутату України Ковалку Михайлу Петровичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева” (2000).


1995_09_24_00
Під час ярмарку.

1995 – У недільний день на території парку культури та відпочинку відкритого акціонерного товариства “Шкіроб’єднання ім. Ілліча” за ініціативи керівництва бердичівського шкіроб’єднання та, зокрема, генерального директора Олександра Клекоти, відбувся багатогалузевий осінній ярмарок “Бердичівські торги-95”. Ярмарок присвятили Дню міста Бердичева (цього року День міста відзначили напередодні – у суботній день 23 вересня).

Участь у ярмарку взяли численні підприємства як Бердичівського, так й інших районів області, а також сусідніх Вінницької, Хмільницької, Київської та інших областей. Окрім власне торгівлі присутніх на ярмарку жителів міста порадували своїми концертами артисти Житомирського драматичного театру, співаки та музиканти білоруського ансамблю “Сябри”.


2008 – У Бердичеві російською кінокомпанією “Пирамида” проводяться зйомки художнього фільму під робочою назвою “Батя” (у прокаті, який розпочався у 2009 році, фільм отримав назву “В Париж!”).

2008_09_24_1_00
На знімальній площадці. Фото Валентина Лещенка.

Режисер-постановник фільму – Сергій Крутін, у головній ролі задіяний популярний російський актор Юрій Степанов. Дія фільму відбувається у 1968 році в Радянському Союзі, в основі сюжету – непрості відносини батька та сина.

Основні епізоди фільму знімали на вулиці Карла Лібкнехта (нині вулиця Європейська), яку спеціально для цього привели в антураж 60-х років минулого століття, та на території машинобудівного заводу “Прогрес”.

Цікаво, що середній вік команди, яка створювала фільм – 30 років (тобто, фільм про часи СРСР зняли молоді люди). Також Юрій Степанов не мав грати у цьому фільмі, оскільки був зайнятий на інших зйомках. На головну роль планувався інший актор, але за два дні до початку зйомок фільму він раптово погодився на цю роль.


2008_09_24_002008 – У приміщенні редакції газети “РІО-Бердичів” відбулась презентація краєзнавчої книги “Преса Бердичева в контексті подій XIX-XXI ст.”. Автор книги – педагог гуманітарної гімназії №2, краєзнавець Мілада Вікторівна Мартинюк.

У книзі вміщено інформацію про всі періодичні видання, що видавались, чи видаються у Бердичеві впродовж XIX-XXI ст. А таких, згідно дослідження авторки, було у нашому невеличкому Бердичеві більш як 90 найменувань (лише на єврейській мові – 11 найменувань). Автором вперше систематизовано великий обсяг інформації про місцеву пресу, яка вміщується у вигляді окремої таблиці. Також вміщуються фоторепродукції “шпігелів” (верхні частини перших полос газет), зображення яких читач може побачити в окремому розділі всередині книжки.

Книга видана у житомирському видавництві “Волинь”, тираж довідкового краєзнавчого видання становить 200 екз.


2016 – Цієї ночі біля 02.15 години бердичівляни відчули підземні поштовхи – так проявив себе землетрус, що стався у сусідній Румунії. Сила підземних поштовхів у Бердичеві становила біля 2,5 балів по шкалі Ріхтера.

За інформацією від Європейсько-середземноморського сейсмологічного центру, епіцентр підземних поштовхів розташовувався в 153 км на північ від Бухареста. Осередок землетрусу залягав на глибині 94 км.

31387328-1900x1460_c

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here