1904 – Міністерством фінансів царської Росії дозволено уповноваження уставу проектованого чоловічого 7-класного комерційного училища ім. О. Пушкіна, будівництво якого заплановане у Бердичеві.
Будівництво комерційного училища завершилось у 1908 році, перший випуск припав на початок Першої світової війни. Нині цей будинок займає Бердичівський педагогічний коледж.

(1908-1943).
1943 – Цього дня на околиці Шепетівки німецька поліція розстріляла підпільника Антона Яворського та його побратимів, яких заарештували в ніч з 11 на 12 січня цього ж року.
Антон Рафаїлович Яворський (1908-1943) у 1941 році став організатором та першим керівником молодіжної антифашистської підпільної організації міста Бердичева, засновником антифашистського підпілля у місті Славута нині Хмельницької області. До війни обіймав посаду військового керівника Бердичівського технікуму хімічного машинобудування.
З початком німецько-радянської війни в окупованому Бердичеві він з колишніх учнів та випускників технікуму створив антифашистську молодіжну підпільну організацію, яка проводила агітаційну роботу серед населення, диверсії на ворожих об’єктах як у Бердичеві, так і за його межами. Також Антон Яворський створив підпільну організацію серед залізничників міста Славута.
Нині на братській могилі жертв фашизму (603 км. Новоград-Волинського шосе), в якій спочиває і Антон Яворський, стоїть стела тим, хто віддав своє життя в боротьбі з німецькою навалою.
1968 – У січні в Бердичеві по вулиці Войкова, 92 (нині вулиця Бистрицька), введено у дію нову споруду – фільмобазу Бердичівського міжрайонного відділення кінопрокату.
Фільмобаза розрахована на зберігання 2130 фільмокопій. У головному корпусі розмістили два відсіки для зберігання фільмокопій, великий та малий переглядові зали, а також проекційну, де встановили два кіноапарати КПТ-3. Звуковий стаціонарний кінопроектор КПТ-3 призначався для демонстрації 35-мм широкоекранних фільмів із стереофонічним магнітним записом звуку, 35-мм широкоекранних фільмів із фотографічним записом звуку та 35-мм звичайних фільмів із фотографічним записом звуку.
На цей час відділення кінопрокату обслуговувало більш як 400 кіноустановок Бердичева і Бердичівського, Ружинського, Попільнянського, Андрушівського, Чуднівського районів.