Home Історія Цей день в історії 23 серпня

23 серпня

619
0
SHARE

1838 – У Бердичеві у цей час діє жіночий пансіон, утримуваний при кляшторі монахинь маріавіток. Зі звіту настоятельниці монастиря монахинь маріавіток Вікторії директору училищ Волинської губернії дізнаємося, що на цей день у пансіоні утримується 20 вихованок, яких навчали вчителі: законоучитель римо-католицького сповідання, кандидат Богослов’я ксьондз Пієронім Шатковський; учитель російської мови, географії, арифметики, історії, чистописання і малювання п. Савицький; вчитель французької та німецької мови колезький секретар Флор Червинський; наглядачка монахиня Емілія; вчитель музики Вінкентій Росульський.


1859 – У Бердичеві після внутрішньої хвороби у віці 56 років помер кармелітський ксьондз Кресцентій Старецький. Його поховали на кляшторному кладовищі, яке знаходилось на вулиці Житомирській (в районі Пісок, кладовище нині не існує).


1917 – У Бердичеві проводиться енергійна революційна робота під керівництвом фронтового комітету. Цього дня на засіданні фронтового комітету головнокомандуючому Південно-Західним фронтом генерал-лейтенанту Антону Денікіну було висунуто звинувачення у спробі скинути Тимчасовий Уряд і відродити в Росії монархію.

Ситуація загострилася після того, коли під час конфлікту генерала Корнілова та голови Тимчасового уряду Керенського генерал Антон Денікін відправив у Петроград до Тимчасового уряду телеграму, в якій зазначив свою підтримку програми Корнілова.


1941 – У Бердичеві, окупованому німецькими військами, розпочав свою роботу український театр. Про знаковість заходу свідчить те, що на відкритті були присутні тодішній секретар Бердичівського міськуправління Володимир Семенюк і голова Житомирського обласного управління Олександр Яценюк.

На відкритті театральний хор під керівництвом Шиманівського виконав пісню “Ще не вмерла Україна” і низку народних творів. Режисером театру став П. Буйко. Першими виставами Бердичівського міського українського театру були жарт на одну дію В. Дмитренка “Кум-мірошник, або сатана в бочці” та п’єса Степана Васильченка “На першій гулі”.


2008_08_23_00
Василь Мазур знімає покривало з пам’ятника.

2008 – У рамках проведення Дня міста Бердичева на загальноміському кладовищі на могилі майстра народної творчості Сергія Васильовича Танадайчука (1963-2002) урочисто відкрито пам’ятний знак. Автор скульптури – Валерій Ковальчук, викладач бердичівської художньої школи.

До могили Сергія Танадайчука прийшли його численні друзі, шанувальники творчості. За свій короткий творчий вік митець створив низку малюнків, витинанок, його творчість перегукується з трипільською культурою. Також він видав близько 30 випусків книг у серії “Бердичівське народне мистецтво”.

Одночасно з відкриттям пам’ятного знаку у Музеї історії міста Бердичева відкрилась виставка робіт Сергія Танадайчука.


2008 – У рамках проведення Дня міста у Бердичеві в приміщенні по вулиці Володарського, 3 (нині вулиця Козацька), в одному будинку з аптекою відкрито нове відділення поштового зв’язку.

За радянських часів поряд, у будинку №3-а вже існувало відділення поштового зв’язку, але на початку 90-х років у зв’язку з економічною кризою це відділення закрили, а сам будинок перейшов із комунальної власності у приватну.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here