1737 – Комірник граничний брацлавський, генеральний комісар (управитель) Бердичівської волості Франтішек-Казимир Хоєцький (1710-1779) цього дня у Бердичеві стратив гайдамаків – учасників Народного повстання 1734-1738 рр., що охопило Правобережну Україну.
Гайдамацький рух — національно-визвольний і суспільно-політичний рух проти народного гніту. Поширився на Київщині (Бердичівщина на цей час входила до складу Київського воєводства Речі Посполитої), Брацлавщині і Волині. Гайдамацькі загони складалися із селян, козаків, наймитів, міщан-ремісників і навіть збіднілих шляхтичів.
1922 – У селі Велика Клітенка нині Хмільницького району Вінницької області народився Вадим Клавдійович Олійник (1922-1944) – учасник німецько-радянської війни, старший лейтенант.
Вадим Олійник навчався у школі села Райгородок Іванопільського (нині Бердичівського) району, звідси був направлений до Бакинського зенітного військового училища. 5 квітня 1944 року зенітна батарея Вадима Олійника стояла на протитанковій обороні південно-західніше села Дубове Ковельського району. У цей день батарея відбивала атаки як з повітря, так і наземних сил ворога: на її позиції наступало до 30 танків при підтримці близько 25 літаків. У цьому бою Вадим Олійник загинув, виконуючи наказ командування з місця не сходити. На полі перед загиблою батареєю горіли 5 ворожих танків, одна самохідна установка, залишилось біля 60 тіл ворожих солдат та офіцерів.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22 серпня 1944 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашистськими загарбниками й виявлені при цьому мужність і героїзм, старшому лейтенантові Олійнику Вадимові Клавдійовичу привласнене звання Героя Радянського Союзу (посмертно).
1977 – Хоровій капелі, що діє при районному Будинку культури, присвоєно звання “Самодіяльна народна хорова капела” та вручено Велику Золоту медаль.
2013 – 23 та 24 листопада в Бердичеві відбувся Всеукраїнський турнір із настільного тенісу серед ветеранів пам’яті майстра спорту Віктора Брояківського.
Для участі у турнірі до міста прибули 122 тенісисти з Києва, Одеси, Луганська, Львова, Донецька та інших міст України. Комплекти нагород розігрувалися у 6 вікових категоріях. Кращими у вікових категоріях стали: 30-39 років – Терещенко Олександр (м. Київ); 40-49 років – Реза (м. Київ); 50-59 років – Реза (м. Київ); 60-64 роки – Гелетко Валерій (м. Київ); 65 і старші – Медведєв Олександр (м. Луцьк); 70 і старші – Медведський Володимир (м. Луганськ); жінки – Іванова Наталія (м. Кіровоград).