Home Історія Цей день в історії 23 квітня

23 квітня

1190
0
SHARE

1924 – У Бердичеві гастролює Ленінградський театр “Кривое зеркало”. Цього дня жителям міста показали спектакль “Под властью Пана” Миколи Євреїнова.

Також під час гастролей глядачі могли переглянути спектаклі “Приёмный день её превосходительства” Н. Урванцева, оперу “Вампука. Невеста Африканская” на музику В. Еренберга, “Спящая красавица” (сатирична схема-історія Росії), “О — це заковика” (українська комедія).


1945 – Цього дня Житомирський обласний виконавчий комітет прийняв рішення про відкриття у Бердичеві музичної школи.

Першого навчального року прийняли на навчання 50 дітей, які навчались у непристосованому та неопалювальному приміщенні при нестачі інструментів, нотної літератури. Але вже наступного року юні музиканти дали перший концерт для громадськості міста в день виборів до Верховної Ради СРСР.

За наступні два десятиліття в музичній школі отримали освіту біля 1000 дітей, біля 100 обрали своєю професією саме музику.


2002 – Місцевий підрозділ Укртелекому відкрив клуб колективного доступу до мережі Інтернет, який розмістився по вулиці Свердлова, 28/1 (нині вулиця Вінницька).

У приміщенні Інтернет-клубу організовано шість робочих місць, швидкість доступу до мережі на початку його діяльності становила 128 кБіт/с.


Онисія Степанівна Блажкун
(1925-2013).

2013 – У Бердичеві померла Онисія Степанівна Блажкун (1925-2013) – педагог, організатор музейної справи.

Онисія Степанівна народилась у селі Велика Синява, що на Хмельниччині, більш як тридцять років віддала педагогічній праці у навчальних закладах міста Бердичева, отримала почесне звання “Відмінник народної освіти”.

На початку 1980-х років вона стала одним з ініціаторів створення та активним організатором краєзнавчого музею в Бердичеві. У 1984 році Онисія Блажкун стала першим директором відродженого музею, очолювала його 11 років.

Похована Онисія Степанівна Блажкун у Бердичеві на загальноміському кладовищі.


2014 – Виконуючий обов’язки президента України Олександр Турчинов за поданням губернатора Житомирської області Сидора Кізіна призначив головою Бердичівської районної державної адміністрації Синельникова Вадима Федоровича.

Вадим Синельников народився у 1969 році, безпартійний, економіст за освітою, на цей час має 23 роки загального трудового стажу. Трудову діяльність розпочав слюсарем, працював головним бухгалтером, директором приватного підприємства, з 1998 по 2002 рік – головний редактор редакції районної газети “Бердичівський вісник”. З 2002-го – приватний підприємець.

Вадим Синельников очолював Бердичівську районну державну адміністрацію до 20 лютого 2015 року.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here