Home Історія Цей день в історії 23 грудня

23 грудня

2519
0
SHARE

pam_rsdrp_011966 – Цього дня на фасаді будинку по вул. Свердлова, 30 (нині вулиця Вінницька), встановлено меморіальну дошку, присвячену революційним подіям 1917 року у Бердичеві. На дошці викарбувано напис: “В цьому будинку в квітні 1917 році відбулося засідання комітету більшовиків м. Бердичева”.

Саме у квітні 1917 року тут зібралися близько 20 членів РСДРП(б) міста з метою створення єдиної організації. На зборах обговорили становище в країні та в місті Бердичеві, обрали міський комітет, який очолила Роза Самійлівна Сломницька – активний учасник встановлення влади Рад на Україні. Під керівництвом комітету розгорнулася агітація за подальші революційні перетворення в Бердичеві.

pam_rsdrp_02
Будинок по вулиці Вінницькій, на якому знаходилась меморіальна дошка, 2006 р.

Після Жовтневої революції у цьому будинку знаходився готель “Москва”, який у 1925 році перетворили у міський комунальний готель, що проіснував до 1929 року. Після Другої світової війни будинок перейшов на баланс квартирно-експлуатаційної частини (КЕЧ) Бердичівського гарнізону, з кінця 1990-х – на баланс житлово-комунального підприємства міста. У другій половині XX ст. в одній із квартир будинку проживав відомий у місті художник-оформлювач Петро Павлович Кучук (1929-2002).

Меморіальну дошку демонтували 25 лютого 2016 року на виконання вимог пакету законів про декомунізацію в Україні, прийнятих Верховною Радою 9 квітня 2015 року.


1988 – Колектив вокально-інструментального ансамблю “Метроном” Бердичівського міського Палацу культури отримав почесне звання “Народний”.

metronom_01
ВІА “Метроном” (зліва на право): гітарист Андрій Борисов, ударник Анатолій (ака “Шнобель”), соліст Олександр Боровський, бас-гітарист Євген, клавішник Сергій Ртищев, В.В. Фещенко, Василь Кармазін.

ВІА “Метроном” створили у 1980 році, до його складу увійшли гітарист Андрій Борисов, соліст Олександр Боровський, клавішник Сергій Ртищев, В.В. Фещенко, Василь Кармазін та інші. З 1985 року ансамбль очолює Валерій Дубцов.

Репертуар колективу цікавий як для молоді, так і старшого покоління. Так, на момент отримання почесного звання в репертуарі ансамблю – найсучасніші хіти популярної музики, твори композиторів-класиків джазу, а також найулюбленіші пісні військового часу.


1992 – Цього дня Генеральна рада у Римі зареєструвала монастирську спільноту в Бердичеві.

Власне, повернення храму релігійній громаді відбулось 4 грудня 1991 року, а 8 грудня 1991 року, у храмове свято Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, відбулося посвячення верхнього та нижнього костелів Босих Кармелітів. З цього часу римо-католицька громада міста спільно з братами-кармелітами розпочала відбудову понівеченої святині.

klyashtor_pano
Комплекс споруд кляштору Босих Кармелітів.

2018 – Внаслідок об’єднання п’ятьох сільських рад – Райгородоцької, Буряківської, Андріяшівської, Маркушівської та Великоп’ятигірської на півдні Бердичівського району з’явилась нова об’єднана територіальна громада – Райгородоцька з центром у селі Райгородок.

До громади увійшло 11 населених пунктів, площа об’єднаної територіальної громади становить 148,86 кв.км, чисельність населення – 3789 осіб (станом на 01.01.2018).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here