Home Історія Цей день в історії 22 січня

22 січня

1422
0
SHARE

1920 – О третій годині дня в приміщенні Першого радянського театру Бердичівської організації Комуністичної партії (таку назву мав на той час міський театр) проведено концерт-мітинг на тему “Історія Комуністичної партії і робітничий клас”.

На мітингу виступили представники міського партійного комітету, по його закінченні проводився запис робітників, селян і червоноармійців до лав Комуністичної партії (більшовиків).


1921 – Цього дня у Бердичеві з нагоди чергової річниці відбувся парад-маніфестація пам’яті розстріляних 9 січня 1905 року в Петрограді робітників.

Маніфестанти зібрались об 11.30 год. на Радянській площі (нині площа Соборна) та направились по вулиці Карла Лібкнехта (нині Європейська) до будинку Ревкому. Тут відбувся короткий мітинг-привітання, після чого маніфестанти пройшли до вулиці Свердлова (нині Вінницька), звідки повернулись знову на Радянську площу.


Володимир Завадський.

1943 – Цього дня німецькі окупанти розстріляли 12 членів міської антигітлерівської підпільної організації, якою на цей час керували Володимир Завадський та Іван Левицький, а організатором був Антон Рафаїлович Яворський (1911-1943) – воїн Червоної Армії, який на початку війни потрапив в оточення й опинився на окупованій території.

Під Новий 1943 рік бердичівські підпільники планували провести ряд диверсійних актів. Зокрема, було вирішено підірвати склад із боєприпасами на рафінадному заводі, нафтобазу на Елінгу та приміщення карного батальйону СД. Але здійснити заплановане підпільникам не вдалось – впродовж 25-27 грудня 1942 року підпільників заарештували та після тривалих катувань 22 січня розстріляли на території бердичівської тюрми, після чого тіла скинули в колодязь.

Вже по звільненні Бердичева від німецьких окупантів розстріляних підпільників перепоховали в братській могилі на загальноміському кладовищі по вулиці Пушкіна.

Братська могила підпільників на загальноміському кладовищі по вулиці Пушкіна, 2007 р.

1944 – З часу звільнення Бердичева від німецьких загарбників у місті вийшов перший номер міськрайонної газети “Радянський шлях” (нині газета “Земля Бердичівська”). Цей номер присвятили 20-й річниці з дня смерті вождя Жовтневої революції Володимира Леніна та трудовим героїчним будням бердичівлян по відновленню зруйнованого війною міста.

Газета виходила на папері низької якості, з використанням техніки друкарень військових редакцій, у двополосному варіанті.


2023 – Цього дня припинила свою роботу місцева радіостанція Live 102,0 FM.

Радіостанція з 2009 року працювала в ультракороткохвильовому діапазоні на частоті 102,0 МГц, її редакція знаходилась на другому поверсі будинку по вулиці Житомирській, 11, антенно-передавальний комплекс – на даху будинку по вулиці Соборній, 9.

Власник та організатор радіостанції підприємець Олександр Глейзер (ТОВ «Галексан») доклав до цього проєкту чимало фінансів, сил, здоров’я та натхнення. Для багатьох журналістів студія радіостанції стала етапом творчого зростання, а досвід, отриманий в прямому ефірі – неоціненним набутком для подальшого життя і творчості. Юрій Балюк, Олексій Різванюк, Артем Глібов, Василь Боровий, Роман Тарасюк – це лише частина тих, хто надихав бердичівлян в ефірі та надихався сам у творчому молодому колективі.

На жаль, місцевий рекламний ринок не завжди покривав витрати на утримання студії, продукування програм, вартість радіочастоти та податки, тому власнику радіостанції доводилось дотувати її діяльність за рахунок інших сфер. А з початком повномасштабного російського вторгнення доходи від реклами фактично припинились. Додало до рішення про непродовження ліцензії та закриття станції і значне подорожчання радіочастотного ресурсу та відрахувань за авторські права.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here