Home Історія Цей день в історії 22 серпня

22 серпня

2277
0
SHARE

1944 – Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22 серпня 1944 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашистськими загарбниками й виявлені при цьому мужність і героїзм, старшому лейтенантові Олійнику Вадимові Клавдійовичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Олійник Вадим Клавдійович
(1922-1944).

Вадим Олійник народився 23 листопада 1922 року у селі Велика Клітенка нині Хмільницького району Вінницької області, навчався у середній школі села Райгородок Іванопільського (нині Бердичівського) району.

Вадим Олійник загинув 5 квітня 1944 року у район села Дубове Ковельського району в бою з німецькими загарбниками, виконуючи наказ із місця не сходити.

15 липня 1968 року середній школі села Райгородок присвоєно ім’я В.К. Олійника та встановлено меморіальну дошку, 9 травня 1971 року біля школи урочисто відкрито пам’ятник-бюст Олійника В.К.


1962 – У Бердичівському машинобудівному технікумі з метою підвищення рівня професійної освіти працюючої молоді відкрито заочне відділення. Цього дня відбувся перший набір учнів до нового відділення технікуму.


1981 – Впродовж двох днів у Бердичеві відбувались республіканські змагання з військово-прикладного триборства, в яких взяли участь спортсмени з 23-х областей України та міста Києва. Особливий інтерес у бердичівлян викликали змагання з фігурного водіння автомобіля “Жигулі” ВАЗ-2101, які проводились на Жовтневій (нині Центральній) площі.


2002 – Рішенням міськвиконкому у місті зареєстровано Бердичівське міське літературно-мистецьке об’єднання “Бердич” та Молодіжну громадську організацію “Молодий рух Бердичева”.


2003 – У Бердичеві в рамках відзначення Дня Незалежності України, Днів української культури та Дня міста Бердичева урочисто відкрито нове приміщення Музею історії міста Бердичева.

muzey_07
Василь Мазур та Онисія Блажкун перерізають стрічку перед входом до Музею історії міста Бердичева.

Музей розмістився на території кляштору Босих кармелітів у колишньому будинку священиків (до цього музей знаходився у мало пристосованому приміщенні біля загальноосвітньої школи №5 по вулиці Карла Лібкнехта, 20). Стрічку перед входом до музею перерізали міський голова Василь Мазур та організатор і перший директор відродженого у 1984 році музею Онисія Блажкун. Актори Житомирського державного українського музично-драматичного театру присвятили цій події прекрасну композицію, з якою виступили перед присутніми на відкритті.

У просторому двоповерховому приміщенні розмістились сім експозиційних залів: етнографії, історії міста, Великої Вітчизняної війни, видатних людей краю, виставкова зала та дві зали, присвячені сучасному життю міста. На цей час музей мав у своїх фондах більш як 10 тисяч експонатів, щороку його відвідувало біля 16 тисяч осіб.


2003 – У Бердичеві по вулиці Войкова, 22 (нині вулиця Бистрицька), у рамках відзначення Дня Незалежності України, Днів української культури та Дня міста Бердичева урочисто відкрито амбулаторію сімейних лікарів.

ambulatoria
Амбулаторія сімейного лікаря, 2006 р.

Це приміщення, збудоване у 1890 році по вулиці Бистрицькій (у радянські часи – вулиця Войкова), має давню історію: у 1905 році в будинку засідали керівники десятків страйкуючих робітників із членом ЦК РСДРП П. Аксманом. Вже за радянських часів тут розміщувались міський архів, кінотеатр “Дружба”, міська бібліотека №2.

Амбулаторії загальної практики – сімейної медицини почали з’являтись в Україні у 2001 році, коли Міністерство охорони здоров’я України з метою розширення послуг та наближення до населення видало відповідний наказ про їх створення. На 2020 рік у Бердичеві діяло 6 подібних амбулаторій.


muliarchuk_01
Костянтин Володимирович Мулярчук.

2013 – З нагоди 22-ї річниці Незалежності України рішенням Бердичівської районної ради фермеру, голові асоціації фермерів Бердичівського району Костянтину Володимировичу Мулярчуку присвоєно звання “Почесний громадянин Бердичівського району”.

Костянтин Мулярчук тривалий час очолював колгосп “Дружба” (с. Красівка) – один з кращих сільськогосподарських підприємств району. З настанням часів незалежності створив власне фермерське господарство “АСКА”. Костянтин Мулярчук неодноразово обирався депутатом Красівської сільської ради, депутатом Бердичівської районної ради двох скликань (ВО “Батьківщина”, комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту, гуманітарних питань та екології). 25 лютого 2014 року відбулась 24 сесія Бердичівської районної ради, під час якої Костянтина Володимировича Мулярчука обрали головою Бердичівської районної ради. Цю посаду він обіймав до жовтня 2015 року.


2014_08_22_01
Відкриття пам’ятної дошки, присвяченої Реготуну Олегу Петровичу, на стіні будівлі СЗОШ №8 (вул. Рози Люксембург, 7).

2014 – На вулицях Рози Люксембург (нині вулиця Олега Реготуна), Братів Міхеєвих, Низгірецькій та Червоній, на стінах будинків, у яких мешкали захисники України Олег Реготун, Євген Старіков, Віталій Дульчик і Роман Абрамов, відповідно до рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради за участю представників міської влади, управління освіти і науки, мешканців міста відбулося відкриття пам’ятних дощок Героям, які брали участь у антитерористичній операції на Сході України і загинули під час виконання обов’язків військової служби.

Цього дня відкрили меморіальні дошки: Дульчику Віталію Георгійовичу (вул. Низгірецька, 38), Абрамову Роману Вікторовичу (вул. Червона, 26), Старікову Євгену Андрійовичу (вул. Братів Міхеєвих, 2-б), Реготуну Олегу Петровичу, (вул. Рози Люксембург, 7, будівля СЗОШ №8).


2014 – Напередодні Дня Незалежності на міському стадіоні відбулась матчева зустріч ветеранів, гравців колишніх заводських футбольних команд “Прогрес” (машинобудівний завод “Прогрес”) та “Шкіряник” (шкіроб’єднання ім. Ілліча), присвячена перемогам цих команд: у 1984-у та 1989-у “Прогрес” став володарем Кубків України, “Шкіряник” у 1979-у переміг у Кубку профспілок України. Організатором цього матчу став колишній гравець та тренер команди “Прогрес” Олександр Репутацький, з яким пов’язані великі перемоги бердичівського футболу.

У поєдинку зійшлись легендарні футболісти бердичівського футболу: Володимир Шишков, який першим у Радянському Союзі забив більше 200 м’ячів у змаганнях команд другої ліги, Сергій Гурін, Ігор Дробиш та багато інших. Матч не розчарував очікувань численних глядачів і закінчився внічию з рахунком 4:4.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here