1920 – У селі Демчин нині Бердичівського району в сім’ї залізничника народився Яцюк Олександр Савич (1920-1986) – художник, художник-оформлювач, учасник багатьох обласних, республіканських виставок.
У 1958-1980 роках Олександр Савич працював у Житомирі у Художньому фонді України, де йому випала нагода творити пліч-о-пліч з відомими майстрами пензля. З 1980 року проживав у Бердичеві. Ствердив себе як художник самобутнього творчого почерку. Діапазон його у творчості широкий та багатогранний: він працював в історичному, портретному, пейзажному жанрі і натюрморті. Творчість художника-фронтовика пов’язана з рідною Житомирщиною, оспівуванню рідного краю він віддавав увесь свій талант та всі свої сили.
Помер Олександр Яцюк у 1986 році, похований у Бердичеві на міському кладовищі. У Музеї історії міста Бердичева знаходиться постійно діюча експозиція робіт Олександра Савича Яцюка.
1984 – Напередодні Дня Радянської Армії і Військово-Морського Флоту, який відзначається 23 лютого, у міському Будинку культури з трьома концертами виступив майстер естради, неодноразовий лауреат міжнародних і Всесоюзних конкурсів, народний артист Російської Федерації Йосип Кобзон.
У програмі артиста прозвучали твори російських, українських та інших композиторів СРСР.
2014 – У відповідності до рішення Бердичівського виконавчого комітету, прийнятого цього ж дня, та враховуючи протестні настої у суспільстві, що вирували на Євромайдані, проведено демонтаж пам’ятника В.І. Леніну, який знаходився на Центральній площі Бердичева.
Біля третьої години дня працівники комунальних підприємств та приватної фірми “Золотий ключ” спільно з добровольцями розпочали спорудження настилу з дощок для зручнішого переміщення частин пам’ятника. Демонтаж тривав біля двох з половиною годин. За цей час комуністи міста декілька разів намагались зупинити роботи з демонтажу, але їх рішуче відсторонювали бійці місцевої самооборони. Нарешті, коли гранітна брила повалилася на землю, сотні бердичівлян схвальними вигуками вітали цю подію.
Так завершилась історія пам’ятника, який знаходився на Жовтневій (з 2013 року – Центральній) площі 31 рік.
2014 – У день демонтажу пам’ятника В.І. Леніну, який знаходився на Центральній площі міста, постраждав і пам’ятник більшовицькому полководцю Михайлу Фрунзе, що височів поряд із колишнім однойменним кінотеатром.
Люди за допомогою мотузки повалили на землю гранітну стелу, на якій знаходився бюст полководця. Сам бюст розбили на декілька частин. У подальшому влада пошкоджений бюст вирішила не відновлювати.
2014 – У Бердичеві помер Коваленко Веніамін Дмитрович (1923-2014) – учасник німецько-радянської війни, Почесний громадянин міста Бердичева.
У грудні 1943 року – січні 1944 року командир штабного взводу 338-о гвардійського стрілецького полку 117-ї гвардійської стрілецької дивізії технік-лейтенант Веніамін Коваленко брав участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників. По війні Веніамін Коваленко працював народним суддею в Бердичеві, вчителем фізики в середній школі села Половецьке Бердичівського району, викладачем із математики та електротехніки в Бердичівському другому ремісничому училищі (нині ПТУ №4).
Похований Веніамін Коваленко у Бердичеві у військовому секторі загальноміського кладовища по вулиці Бистрицькій.