1922 – Цього дня між управлінням народної освіти Бердичівського виконавчого комітету Ради робітничих, селянських і червоноармійських депутатів з однієї сторони та громадянкою Анною Савеліївною Шеренціс з другої сторони укладено договір про передачу їй в оренду Першого Радянського театру, який був розташований по вулиці Карла Лібкнехта, 35.
В оренду передавалось приміщення театру з усім обладнанням, буфетом, реквізитом, декораціями, інвентарем рухомим і нерухомим відповідно підписаного обома сторонами опису терміном на 5 років з 1 грудня 1922 року по 1 грудня 1927 року. Театр мав носити назву міського театру.
Згідно укладеного договору громадянка А.С. Шеренціс зобов’язувалась створити у приміщенні театру — Художній театр, який за своїми високими якостями роботи, репертуаром, постановкою справи в залученні до роботи кращих кваліфікованих артистичних, художніх і технічних сил відповідав би зразковому театру.
1994 – У листопаді в Бердичеві створено міську телестудію “Бердичів”. Її засновником став міський виконавчий комітет. Працюватиме телестудія на засадах повного госпрозрахунку, її редактором затверджено Володимира Карташова – журналіста, який тривалий час працював в редакції газети “Земля Бердичівська”.
2014 – У Бердичеві о 21.31 год. зареєстровано землетрус силою 2 бали за шкалою Ріхтера, епіцентр якого знаходився на території Румунії.
Більшість городян цей землетрус не відчули. Але були й такі, які не лише встигли помітити коливання, але й здійняли паніку – на телефони служб екстреного реагування міста надійшли десятки телефонних дзвінків від стурбованих бердичівлян. Люди стверджували, що відчули легкі коливання, брязкіт посуду та хитання люстр. Це тривало декілька секунд і стосувалося переважно тих, хто проживав на верхніх поверхах багатоповерхових будинків.