Home Історія Цей день в історії 22 липня

22 липня

1720
0
SHARE

1642 – У Бердичеві відбулось урочисте відкриття монастиря Босих кармелітів та освячення нижнього храму Непорочного Зачаття Святої Марії Діви, Святого Іоана Хрестителя, Архистратига Михаїла і Святого Іоана Євангеліста.

Ікона Матері Божої Бердичівської. Малюнок Антонія Олежинського (Antoni Oleszczynski), 1845 р.

Першим настоятелем храму став о. Рафал.

При будівництві храму використали частину мурів і приміщень старого замку, засновником та власником якого був один із представників роду Тишкевичів – Василь Тишкевич.

Під час урочистостей освячення храму засновник конвенту Януш Тишкевич склав жертовний дар – ікону Пресвятої Діви Марії, здавна відому у родині Тишкевичів своєю благодаттю. Ікона була написана олійними фарбами на полотні, закріпленому на кипарисовій дошці.

Саме ця ікона згодом принесе численні милості вірянам та буде визнана церквою як чудотворна.


1929 – Враховуючи пропозицію керівництва Бердичівського державного історико-культурного заповідника цього дня рішенням пленуму Бердичівської міської ради частину території єврейського кладовища, розташованого в центрі міста на вулиці Шевченка, було відведено під заповідник єврейської матеріальної культури.

Територія парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка з висоти, 2007 р.

Тоді ж за ініціативою директора заповідника Т.М. Мовчанівського провели обстеження кладовища і археологічні розкопки, які підтвердили наукову цінність поховань та необхідність їх планомірного дослідження.

Але у листопаді 1930 року Бердичівська міськрада раптово скасувала своє рішення і запропонувала Т.М. Мовчанівському перевести найбільш цінні надгробки до музею. Грабарська артіль почала зносити цікаві для науки художні та історичні надгробки, скидати у провалля та ями викопані плити та кістяки. Кладовище ліквідували, а через декілька років на його місці облаштували парк відпочинку, відомий нині як парк відпочинку ім. Т. Шевченка.


1990 – Цього недільного дня у Бердичеві вперше після тривалої перерви відзначили свято Матері Божої.

На площі (внутрішньому дворі) перед храмом Босих Кармелітів, який на цей час належав державі, зібралось біля шести тисяч віруючих, серед яких численні гості з Польщі, Литви, Білорусії, паломники з Житомира, Полонного, Гвіздави. На торжество до міста приїхали і представники Ватикану: Генерал ордену Босих Кармелітів отець Філіп Саіндз де Баранда, професор міжнародного університету в Римі “Терезіанум” о. Ієсус Кастеляно, головний постулятор канонізації о. Міхал Махеєк.

Майдан перед храмом не зміг умістити всіх бажаючих прийняти участь у літургії. Люди, в буквальному сенсі, видирались крутою стіною вверх, щоб побачити всю красу обряду. Літургію вели і ксьондзи бердичівського приходу Амвросій та Бернард Міцкевичі. Завершилась меса хресним ходом навколо монастирського собору.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here