Додому Історія Цей день в історії 22 липня

22 липня

141
0
ПОДІЛИТИСЬ
Ікона Матері Божої Бердичівської, копія 17-18 ст.
Музей української домашньої ікони, історико-культурний комплекс “Замок Радомисль”.

1642 – У Бердичеві відбулось урочисте відкриття монастиря Босих кармелітів та освячення нижнього храму Непорочного Зачаття Святої Марії Діви, Святого Іоана Хрестителя, Архистратига Михаїла і Святого Іоана Євангеліста. Першим настоятелем храму став о. Рафал.

При будівництві храму використали частину мурів і приміщень старого замку, засновником та власником якого був один із представників роду Тишкевичів – Василь Тишкевич.

Під час урочистостей освячення храму засновник конвенту Януш Тишкевич склав жертовний дар – ікону Пресвятої Діви Марії, здавна відому у родині Тишкевичів своєю благодаттю. Ікона була написана олійними фарбами на полотні, закріпленому на кипарисовій дошці. Саме ця ікона згодом принесе численні милості вірянам та буде визнана церквою як чудотворна.


1990 – У Бердичеві вперше після тривалої перерви відзначили свято Матері Божої.

На площі (внутрішньому дворі) перед храмом Босих Кармелітів, який на цей час належав державі, зібралось біля шести тисяч віруючих, серед яких численні гості з Польщі, Литви, Білорусії, паломники з Житомира, Полонного, Гвоздави. На торжество до міста приїхали і представники Ватикану: Генерал ордену Босих Кармелітів отець Філіп Саіндз де Баранда, професор міжнародного університету в Римі “Терезіанум” о. Ієсус Кастеляно, головний постулятор канонізації о. Міхал Махеєк.

Майдан перед храмом не зміг умістити всіх бажаючих прийняти участь у літургії. Люди, в буквальному сенсі, видирались крутою стіною вверх, щоб побачити всю красу обряду. Літургію вели і ксьондзи бердичівського приходу Амвросій та Бернард Міцкевичі. Завершилась меса хресним ходом навколо монастирського собору.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here