Home Історія Цей день в історії 22 жовтня

22 жовтня

1508
0
SHARE

1901 – У Бердичеві створена перша рада робітничих депутатів. У цей же час у зв’язку з масовими заворушеннями міська влада оголосила в Бердичеві стан облоги.


1272695242_4
Петро Герасимович Міхневич
(1901-1993).

1901 – У Бердичеві в сім’ї священика народився Петро Герасимович Міхневич (1901-1993) – український актор, Народний артист УРСР.

Петро Герасимович з 1926 по 1931 рік працював у Київському драматичному театрі ім. І. Франка, у 1931-1937 рр. – у трупі Харківського театру Революції. У 1940 році, після приєднання Західної України до Радянського Союзу Петро Герасимович разом з дружиною Галиною Янушевич переїхав до Чернівців, де вони заснували театр імені Ольги Кобилянської та грали на сцені до останніх днів (з перервою на час німецько-радянської війни). За тривале життя на сцені Петро Міхневич створив понад 200 незабутніх образів як у театрі, так і в кіно.

За плідну працю Петро Герасимович окрім мистецьких відзнак нагороджений орденами “Знак Пошани” (1951), Трудового Червоного Прапора (1960), “Жовтневої Революції” (1971), багатьма медалями та Грамотами Міністерства культури України. Він став Почесним громадянином міста Чернівці.

Помер Петро Герасимович Міхневич 15 липня 1993 року у Чернівцях, похований на місцевому кладовищі.


1989 – У міському Будинку культури відбулись установчі збори, на яких прийнято програму, статут та затверджено план роботи на 1990 рік нещодавно створеного в Бердичеві товариства єврейської культури. У залі зібралось біля 400 осіб, перед присутніми виступили активісти новоствореного товариства, які висловили свої думки з приводу роботи товариства.

Першими кроками товариства єврейської культури планувалось упорядкування старого єврейського кладовища по вулиці Леніна (нині вулиця Житомирська), участь в акції “Пам’ять”, не обходити милосердям одиноких, хворих, безпомічних.

Товариство діятиме при Будинку культури машинобудівного заводу “Комсомолець”.


2000 – Цього дня відбулись позачергові загальні збори акціонерів відкритого акціонерного товариства “Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес”. Контрольний пакет акцій, що складає 72,28%, переходить до корпорації “Укргазконтракт”, ЗАТ “Укрлегконверсія”, ТОВ “Співдружність-Прогрес”.


2011 – З нагоди 110-ї річниці з дня народження народного артиста УРСР Петра Міхневича (1901-1993) Українське державне підприємство поштового зв’язку “Укрпошта” виготовило немаркований художній конверт та спеціальний поштовий штемпель для проведення пам’ятного спеціального погашення.

Цього дня у Бердичівському відділенні поштового зв’язку №12 відбулось урочисте погашення немаркованого художнього конверту. На захід прибули представники влади, до спецпогашення долучився начальник центру поштового зв’язку Микола Мацюківський, а також філателісти з України та навіть із Росії.

Листи з даним відбитком стали візитівкою нашого краю та розійшлись по всьому світу, а отже й мільйони людей зможуть дізнатися про визначну подію та відзначити роль пошти як ефективного засобу комунікації.

Начальник центру поштового зв’язку №1 Микола Мацюківський проводить спецпогашення художнього конверту.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here