Home Історія Цей день в історії 22 грудня

22 грудня

2466
0
SHARE

1998 – Під час п’ятої сесії двадцять третього скликання депутатами Бердичівської міської ради затверджено герб міста Бердичева: на зеленому полі перекреслений бердиш та кадуцей (лат. Caduceus) – жезл бога торгівлі Меркурія, навколо них 4 золоті 8-променеві зірки.

gerb_berdycheva
Герб міста Бердичева.

За основу герба взято іспанську форму геральдичного щита, який оздоблено стрічкою (орнаментом) золотого кольору. Жезл бога торгівлі Меркурія свідчить про минуле Бердичева як одного з основних центрів торгівлі. Зображений бердиш відображає історію виникнення Бердичева як укріпленого містечка на шляху ворожих набігів, а також розкриває одну з версій про походження назви міста. Золоті зірки є символом постійності, у конкретному випадку вони можуть відображати значення міста для української, польської, російської і єврейської культур. Зелений колір підкреслює багатство навколишньої природи.

Відповідно до сучасних вимог герб вписано в декоративний картуш, увінчаний міською короною, що вказує на статус міста.


2018 – У ході проведення підсумкового освітньо-практичного семінару міжнародного проекту “Захистимо пам’ять”, який здійснюється в Україні Українським центром вивчення історії Голокосту за сприянням інших громадських організацій і профільних міністерств, у приміщенні Київського міського територіального центру єврейської громади презентовано нову книгу “Бердичівське єврейство в іменах: біографічні нариси”.

Авторами книги стали Павло Скавронський, Наталія Кропивницька та Ангеліна Кулачок.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here