Home Історія Цей день в історії 21 серпня

21 серпня

1403
0
SHARE

1999 – У Львові помер Остап Йосипович Дарчук (1911-1999) – відомий оперний співак та педагог, заслужений діяч мистецтв України, професор Львівської державної консерваторії ім. М.О. Лисенка.

darchuk_01
Остап Йосипович Дарчук
(1911-1999).

Остап Дарчук народився у Бердичеві в робітничій родині, у нього змалку проявився потяг до співу, музики. З 1926 по 1930 рр. навчався у Музично-драматичному інституті імені М. Лисенка у Києві, у 1930 році розпочав артистичну діяльність у славнозвісній капелі “Думка”.

У 1955 році Остап Дарчук прибув до Львова. З цього часу він пов’язав своє творче життя з двома мистецькими осередками – Львівським державним академічним театром опери та балету ім. І. Франка та Львівською державною консерваторією ім. М.В. Лисенка.

За своє творче життя Остап Дарчук виконав понад сто партій класичного репертуару, озвучив 11 кінофільмів, записав у фонди московського та українського радіо 460 творів різних композиторів.

Похований Остап Йосипович Дарчук на Янівському кладовищі Львова.


2007 – Цього дня вийшов перший номер газети “Діловий Бердичів” (до цього видання мало назву “Марусія Укрпост”). Засновник нового видання – громадська організація “Фонд регіонального розвитку демократичних ініціатив”, редактор – Валерій Шелепа. Газета, що виходить один раз на тиждень, розміщує на своїх сторінках новини з життя міста та району, рекламні оголошення, програму телепередач.


2009 – У приміщенні міського Палацу культури ім. О. Шабельника відбувся концерт з нагоди 30-річчя утворення у Бердичеві першої циркової школи, організатором якої та незмінним керівником став Валентин Володимирович Моцний.

2009_08_21_00
Фото на згадку по завершенні концерту.
Валентин Моцний – другий справа.
21 серпня 2009 р.

Саме завдяки Валентину Моцному циркова студія впродовж наступних років дала Бердичеву, Україні та всьому світу цілу плеяду видатних майстрів циркового мистецтва.

Концерт викликав велику зацікавленість бердичівлян: у великому залі Палацу культури, що нараховує разом з балконом одну тисячу місць, розмістилось удвічі більше глядачів, які з захопленням спостерігали за номерами бердичівських артистів.


filipova2010 – У Бердичеві померла Клавдія Миколаївна Філіпова (1931-2010) – партійний функціонер, перший секретар Бердичівського райкому КПУ з 1975 по 1987 рр.

Під партійним керівництвом Клавдії Філіпової Бердичівський район за успіхи у Всесоюзному соціалістичному змаганні тричі нагороджувався перехідним і Пам’ятним Червоним Прапором ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ. Рішенням Бердичівської районної ради від 23.06.2009 р. №191 Клавдії Філіповій за активну участь у громадському житті району присвоєно звання “Почесний громадянин Бердичівського району”.

Похована Клавдія Філіпова в Бердичеві на загальноміському кладовищі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here