Home Історія Цей день в історії 21 вересня

21 вересня

1684
0
SHARE

1925 – З метою більшого охоплення дітей навчанням комісія Нацменшостей при Бердичівському Окрвиконкомі своїм рішенням постановила передати одноповерховий будинок купця першої гільдії Давида Абрамовича Магазаника, що розташований у мікрорайоні Загребелля на вулиці Бистрицькій (до 2016 року – вул. Войкова, №32/21) єврейській школі і розпочати тут навчання у жовтні цього ж року.

Згодом у цьому приміщенні розмістилась загальноосвітня школа №11, яка функціонує тут і донині.

Приміщення загальноосвітньої школи №11, сучасний стан.

1945 – З метою зміцнення фізичного здоров’я та надання бадьорості для активного сприймання нових знань у школах міста з цього дня ввели загальношкільну 15-хвилинну фізкультурну зарядку.


1986 – У рамках свята національної кубинської музики у міському Будинку культури по вулиці Карла Лібкнехта, 21 (нині вулиця Європейська), виступив фольклорний колектив “Тропікана” з Республіки Куба.


kondratyuk_evgen_02
Євген Миколайович Кондратюк
(1914-1992).

1992 – У Донецьку помер Євген Миколайович Кондратюк (1914-1992) – вчений-ботанік, професор, член-кореспондент Академії наук України, що народився у селі Старий Солотвин нині Бердичівського району.

Євген Кондратюк вищу освіту здобув у Томському університеті імені В.В. Куйбишева. Під час німецько-радянської війни з 1941 по 1946 рр. Євген Кондратюк служив у діючій армії на Південно-Західному, Сталінградському, Південному, 4-му Українському, 2-му Білоруському фронтах.

Після демобілізації працював в Інституті ботаніки АН УРСР, з 1959 по 1965 рр. очолював Центральний республіканський ботанічний сад АН УРСР у місті Києві. Під його керівництвом ботанічний сад став однією з провідних ботанічних установ республіки. Було завершено його будівництво, поповнювалися колекції, проводились фундаментальні дослідження теоретичного і прикладного значення. Наукові праці і дослідження Євгена Миколайовича Кондратюка стосуються систематики, флористики, інтродукції та акліматизації рослин, промислової ботаніки. Він став автором понад 250 наукових робіт.

Останні роки життя Євген Кондратюк працював у Донецькому ботанічному саду.


2005 – У Бердичеві на площі біля міського Палацу культури відбувся Міжнародний турнір зі стрибків у висоту “II Меморіал заслуженого тренера СРСР та України Віталія Олексійовича Лонського”.

Перше місце серед жінок виборола Ірина Михальченко з результатом 194 см. Серед чоловіків перше місце здобув бердичівлянин Юрій Крімаренко з результатом 228 см. Крім пам’ятної медалі, він отримав ще й телевізор від одного зі спонсорів змагань — спортклубу “Біола”.

Цікаво, що 2005 рік для Юрія Крімаренка видався напрочуд вдалим: саме цього року на турнірі в Португалії він виконав норматив майстра спорту міжнародного класу з результатом 2,28 м, а свій особистий рекорд встановив на комерційному турнірі у Німеччині – 2,33 м. У серпні 2005 року в Гельсінкі (Фінляндія) він став Чемпіоном світу з результатом 2,32 м. Юрій Крімаренко став п’ятим за ліком українським чемпіоном світу з легкої атлетики.


linchik2007 – Указом Президента України №886/2007 за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Житомирської області, значні професійні здобутки, багаторічну сумлінну працю Григорію Антоновичу Лінчику, голові правління ВАТ “Бердичівська фабрика одежі”, присвоєно почесне звання “Заслужений працівник промисловості України”.

Григорій Лінчик з 1983 року працював на Бердичівській швейній фабриці, з 2001 року очолював це підприємство. У непрості роки економічної скрути Григорій Антонович зумів зберегти колектив і не допустив, щоб підприємство зникло з економічної карти Бердичева.


2017 – Увечері цього дня Бердичів та околиці спіткало природне лихо – сильний вітер із дощем та градом, розміри якого доходили до 5 сантиметрів у діаметрі, нанесли шкоди багатьом оселям бердичівлян. У місті 23 вересня відкрили надзвичайну ситуацію місцевого рівня за фактом пошкодження напередодні градом житлових будинків та порушення нормальних умов життєдіяльності населення.

На базі міської ради організували прийом заяв від громадян та провели оцінку заподіяних негодою збитків. Зокрема, від населення надійшли заяви про пошкодження покрівель понад 1950 приватних домоволодінь. Також потребували капітального ремонту або заміни дахи у шести школах та чотирьох дитячих дошкільних навчальних закладах Бердичева. Орієнтовна вартість заподіяних збитків перевищила 6,4 млн. грн.

Більше фотографій можна переглянути тут >>

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here