Home Історія Цей день в історії 20 травня

20 травня

1649
0
SHARE

 

1838 – Іконостасні майстри з Чернігівської губернії – міщанин повітового міста Новозибкова (нині місто у Брянській області, Росія) Іван Коренєв, та посаду Злинки (нині село у Кіровоградській області) Пилип Юрін уклали контракт із церковною громадою Бердичева щодо влаштування іконостасу у новозбудованій кам’яній Успенській церкві.

За умовами контракту іконостасні майстри зобов’язувались із власних матеріалів протягом 14 місяців влаштувати іконостас та горне місце, оцінивши роботу у 2250 рублів сріблом.


Петро Чайковський та подружжя Фігнерів, 1890 р.

1899 – У Бердичеві в літньому театрі Загера перед численними глядачами виступило знамените подружжя оперних співаків: солісти Імператорських театрів Микола Миколайович Фігнер (лірико-драматичний тенор) та Медея Іванівна Фігнер (драматичне сопрано).

Артистичним талантом Фігнера захоплювався П.І. Чайковський, який присвятив йому шість романсів, опус 73. Микола Фігнер першим із російських оперних співаків поєднав драматичне, сценічне і вокальне в єдину систему оперного дійства.

Дружина Миколи Фігнера – Медея (уроджена Амедея Мей Дзоваіде) за походженням італійка, володіла чудовим мецо-сопрано та народила для чоловіка четверо дітей.


Меморіальна дошка на честь Героя, встановлена у 1965 році.

1965 – Виконком Бердичівської міської ради прийняв рішення №226, згідно якого іменем Героя Радянського Союзу генерал-майора Володимира Васильовича Луппова у Бердичеві названа вулиця, що до цього носила назву Грецька.

Згідно цього ж рішення на початку вулиці на житловому будинку №32/1 встановлено меморіальну дошку на честь Героя.

Дошка виготовлена з білого мармуру, на ній присвятний напис: “Герой Радянського Союзу генерал-майор Луппов Володимир Васильович загинув в боях за визволення м. Бердичева 5.I-1944 року, народився в 1897 р.”.

12 червня 2013 року на місці існуючої дошки була встановлена нова меморіальна дошка, виготовлена з чорного граніту. Напис на меморіальній дошці не змінився. Попередню дошку не демонтували, нову встановили поверх попередньої.

Меморіальна дошка, встановлена у 2013 році.

Готель “Дружба”.

1992 – У Бердичеві зареєстрована філія акціонерного комерційного банку “АЖІО”, який розмістився на п’ятому поверсі готелю “Дружба” по вулиці Карла Лібкнехта, 82 (нині вулиця Європейська). Керуючий філією – Ігор Костянтинович Степура.

У наступні роки філія банку “АЖІО” успішно діяла на ринку фінансових послуг міста та району, допомагаючи втілювати у життя значні бізнес-проекти. Із 2006 року банк “Ажіо” офіційно змінив свою назву на ВАТ “СЕБ Банк”.

Готель “Дружба” був комунальним підприємством, яке у 2007 році за рішенням місцевої влади приватизували. Новий власник розпочав реконструкцію готелю, у зв’язку з чим відділення банку вимушене було покинути приміщення та фактично згорнути свою діяльність у Бердичеві.


1999 – З нагоди 200-річчя з дня народження французького письменника Оноре де Бальзака в Україні видали поштову марку. На ній розміщено портрет Бальзака, костел Святої Варвари у Бердичеві, де він вінчався, і написи – “Оноре де Бальзак 1799-1850”. Номінал марки – 40 копійок.

Цього дня у Бердичеві та Києві марку можна було погасити спеціальним поштовим штемпелем. На штемпелі зображено гусяче перо на фоні розкритої книги і написи – “200 років від дня народження Оноре де Бальзака Бердичів-13 Житомирської обл. 20.05.99”.


2000 – Уперше в Бердичеві відбулись Дні польської культури.

Ініціатором проведення цього заходу стало Бердичівське відділення Спілки поляків України, очолюване директором ЗОШ №3 Феліксом Пашківським. Ідею проведення Днів підтримала міська влада.

Гостями Днів стали представники Посольства Республіки Польща на чолі з послом Єжи Барем та Генерального Консульства з генеральним консулом Казімєжем Лицем, сенатор Анна Богуцька-Сковронська та депутат Сейму, заступник голови комісії Сейму в справах Полонії Вітольд Маєвський.

У рамках перших днів для учнів середніх шкіл провели конкурси “Україна і Польща в ІІІ тисячолітті” та “Владислав Реймонт – перший лауреат Нобелівської премії в незалежній Польщі”. Перед урочистим відкриттям днів в фойє міського Палацу культури відбулись виставки “Життя та творчість Владислава Реймонта”, “Поляки Бердичева: повернення польськості”, “П’ять років “Mozaісе Berdyczowskеj”. Також були представлені картини випускниці Вроцлавської художньої академії Юлії Лодзь та малюнки учасників конкурсу “Україна і Польща в ІІІ тисячолітті”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here