Home Історія Цей день в історії 20 січня

20 січня

1597
0
SHARE

1919 – На цей час влада в Бердичеві належала Директорії УНР. Цього дня бердичівський повітовий комісар направив на адресу міської міліції розпорядження, яким запропонував негайно вжити заходів, аби все діловодство і зносини з інституціями велись виключно на державній українській мові. Службовців, які не володіли українською мовою, у 20-денний термін необхідно замінити на таких, хто володіє нею.


1926 – При Бердичівському цукрорафінадному заводі цього дня зареєстровано житлово-кооперативне товариство.

Товариство згодом проситиме цукротрест про відведення кооперативу з націоналізованого фонду 26-и десятин землі для будівництва житлових будинків своїм членам. Планувалось спорудити ціле містечко з вулицями, майданчиками, будинками загального користування та парком.


1944 – В одному з уцілілих після визвольних боїв будинків по вулиці Карла Лібкнехта (нині це будинок №65/1 по вулиці Європейській) відбулась нарада армійських працівників політвідділів 18-ї армії I Українського фронту. Цю нараду проводив начальник політвідділу полковник Л.І. Брежнєв (у майбутньому стане керівником Радянського Союзу, Генеральний секретар Комуністичної Партії СРСР).

На фото працівники політвідділу 18-ї армії, який в роки війни очолював Брежнєв Л.І. (у першому ряду третій зліва).
Фото зроблено 20 січня 1944 року біля будинку по вулиці Карла Лібкнехта, 65/1.

Козінчук Леонід Іванович
(1952-2013).

1952 – У селі Мала П’ятигірка Андрушівського району Житомирської області в родині колгоспників народився Козінчук Леонід Іванович (1952-2013) – поет, журналіст, член Національної спілки журналістів України.

З 1973 року Леонід Козінчук проживав у Бердичеві, тривалий час працював на солодовому заводі. Тут проявився його літературний талант – він писав вірші, замітки, як робітничий кореспондент активно співробітничав із редакцією міськрайонної газети “Радянський шлях” (нині “Земля Бердичівська”). У редакцію газети у 1981 році і був запрошений в якості кореспондента.

У 1990 році Леонід Козінчук організував та очолив нову інформаційну службу – міське радіомовлення (нині – комунальне підприємство “Бердичівська міська редакція радіомовлення”), якою керував впродовж 19 років.

Помер Леонід Козінчук 27 січня 2013 року, похований у Бердичеві на загальноміському кладовищі в секторі почесних поховань.

Композитор Олесь Коляда та Леонід Козінчук.

1967 – У Бердичеві помер священик римо-католицької церкви отець Юзеф Козінський. У нелегкі для римо-католицької церкви довоєнні та післявоєнні роки він одним із перших проводив служби Божі у костелі Святої Варвари. Два рази ув’язнювався, пізніше був реабілітований.


Олексій Миколайович Граціанський
(1905-1987).

1987 – У Києві помер Олексій Миколайович Граціанський (1905-1987) – льотчик-випробувач 1-го класу, кандидат географічних наук, який тривалий час проживав у Бердичеві.

Олексій Миколайович практично все життя присвятив розробці літаків та їх випробуванню. За час льотної роботи освоїв 49 типів літаків. За багаторічну багатогранну льотно-випробувальну роботу, а також за активну участь в освоєнні Арктики Олексію Миколайовичу Граціанському у 1957 році було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Олексій Миколайович Граціанський похований у Києві на Байковому кладовищі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here