Home Історія Цей день в історії 20 червня

20 червня

1284
0
SHARE

1899 – У Бердичеві під головуванням камергера Двору Його Імператорської Величності дійсного статського радника А.П. Корнілова, який пожертвував на благі справи пожежників 300 руб., відбулася нарада місцевого товариства пожежників.

Державна пожежна частина у Бердичеві з’явилась у 1872 році, до цього у місті діяла пожежна команда, фінансована власниками Бердичева.

Парад міської пожежної команди.

1926 – Цього дня відбувся перший випуск учнів, що навчались у бердичівській трудовій школі №7.

Школа знаходилась у будинку по вулиці Червоній, заснована була у 1923 році.

Випускники трудової школи №7, 20 червня 1926 р.

2008 – У Бердичеві на базі колишньої Бердичівської квартирно-експлуатаційної частини (КЕЧ) цього дня створено міське комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №3.

Будинок по вулиці Свердлова (сучасна Вінницька), 54, в якому знаходилась адміністрація КЕЧ, 2006 р.

До проведення цієї реорганізації Бердичівська КЕЧ, як військова частина у структурі Міністерства Оборони України, займалась обслуговуванням військових частин міста та житлових будинків, в яких проживали родини військовослужбовців. У штаті керівні посади обіймали військовослужбовці, але основну чисельність КЕЧ складав цивільний персонал. Впродовж останнього десятиліття кількість військових підрозділів у місті стрімко скорочувалась, військові містечка на вулицях Білопільській та Короленка передали на баланс місцевої громади. Враховуючи це потреба в КЕЧ для військових відпала.

Але залишились численні житлові будинки, зведені свого часу військовими, які потребували подальшої експлуатації. З цією метою міська влада й вирішила створити на базі колишньої КЕЧ комунальну службу, яка й далі виконуватиме ці роботи. При цьому під час реорганізації практично всі працівники КЕЧ залишились на своїх робочих місцях.


Збірник матеріалів конференції

2019 – У приміщенні Музею історії міста Бердичева відбулась Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Бердичівська земля як феномен розвитку європейської культури та мистецтва», присвячена 220-й річниці від дня народження великого французького письменника Оноре де Бальзака та 160-й річниці від дня народження класика єврейської літератури Шолом Алейхема.

За останні 20 років це 8-ма науково-краєзнавча конференція у Бердичеві, каже голова Житомирської обласної організації НСКУ Павло Скавронський, два десятки літ тому, перша – була присвячена теж річниці, 200-літтю, від Дня народження Оноре де Бальзака. Серед присутніх у залі, звісно, найбільше бердичівлян, проте також були науковці, історики, письменники із Києва, Житомирщини, Полтави, Херсона, Вінниці.

Учасники конференції на спільному фото

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here