Home Історія Цей день в історії 20 серпня

20 серпня

570
0
SHARE

1913 – У селі Дмитрівка (нині входить до складу селища Гришківці Бердичівського району) у сім’ї робітника народився Петро Устинович Перегуда (1913-1985) – військовий, учасник радянсько-фінської війни 1939-1940 рр., німецько-радянської війни 1941-1945 рр.

Pereguda_PetrUst_
Петро Устинович Перегуда
(1913-1985)

Свій подвиг Петро Перегуда здійснив у боях на Карельському перешийку. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 21 березня 1940 року за хоробрість і відвагу, проявлені в боях, Петру Перегуді присвоєно звання Героя Радянського Союзу (медаль №299) з врученням ордену Леніна.

Німецько-радянську війну старший лейтенант Петро Перегуда зустрів командиром стрілецької роти 331-го стрілецького полку 100-ї стрілецької дивізії 7-ї армії. Брав участь у форсуванні Дніпра, визволяв Житомирщину та інші області України. Після війни проживав у Житомирі.

Помер Петро Перегуда 21 лютого 1985 року, похований у Житомирі на кладовищі “Дружба”.


1927 – Постановою Раднаркому УСРР територію кляштору Босих Кармелітів оголошено Державним історико-культурним заповідником республіканського значення.

Хоча у релігійної громади тоді ж відібрали й більшість приміщень кляштору, у тому числі підземний (нижній) костел, на віруючих поклали обов’язок проведення ремонту будівель та прибирання території, що відтепер засмічувалася ще й екскурсантами.


1932 – Цього дня у Бердичеві для відвідувачів відкрито новий музейний заклад – політехнічний музей, який засновано міським відділом народної світи на виконання вимог постанови ЦК ВКП(б) про початкову та середню школу.

Політехнічний музей розташувався на теренах Бердичівського державного історико-культурного заповідника (комплекс споруд кляштору Босих Кармелітів), цей заклад мав сприяти вивченню учнями основних галузей виробництва та організації праці у соціалістичній промисловості та в господарстві.


ReichskommissariatUkraineMap
Райхскомісаріат Україна. Адміністративний поділ.

1941 – Німецьким керівництвом підписано декрет про створення на окупованій території України Рейхскомісаріату “Україна”. Керівні органи рейхскомісаріату “Україна” перебували у місті Рівне.

У відповідності до нового адміністративного устрою у Бердичеві створено гебітскомісаріат у складі генеральної округи “Житомир”. Гебітскомісаріат об’єднав Андрушівський, Бердичівський, Янушпільський (Іванопільський) райони. На території Бердичівського району створено 6 сільських управ.


arka_01
Арка на бульварі ім. В.О. Лонського, жовтень 2012 р.

2005 – У рамках відзначення Дня міста Бердичева на початку відбудованого за два роки до цього бульвару відкрито Арку на честь пам’яті відомого бердичівлянина, тренера, засновника школи стрибунів у висоту, Заслуженого тренера СРСР та УРСР, Почесного громадянина міста Бердичева Віталія Олексійовича Лонського (1927-2004).

Перерізали стрічку перед Аркою міський голова Василь Мазур та вдова заслуженого тренера Емма Лонська.

З обох боків арки прикріплено гранітні дошки, на яких викарбувані назви підприємств, установ, організацій, імена підприємців та громадян міста, які брали активну участь у відновленні бульвару.


2005 – У рамках проведення Дня міста Бердичева по вулиці Карла Маркса (нині вулиця Михайла Грушевського) відкрито нове приміщення міського управління праці та соціального захисту населення, яке до цього розташовувалося у напівпідвальному та майже не пристосованому до прийому громадян приміщенні у багатоповерховому житловому будинку по вулиці Володимирській.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here