1904 – Робітники заводу “Прогрес” організовано зупинили роботу та оголосили про страйк. Вони вимагали від адміністрації заводу підвищення заробітної плати і скорочення тривалості робочого дня.
Акціонери заводу не погоджувались виконувати вимоги працівників, погрожуючи закриттям заводу, але робітники не відступили від своїх вимог.
Загалом страйк тривав два тижні – до 1 серпня. Під тиском страйкарів адміністрація таки пішла на деякі поступки: робочий день із 11,5 годин скоротили до 11 годин, завод не закрили.
1920 – У Бердичеві запрацював перший адресний стіл – спеціальна установа для точної реєстрації населення та видачі довідок про адреси проживання жителів міста.
Адресний стіл розташувався на вулиці Карла Лібкнехта (до цього носила назву Білопільська, нині вулиця Європейська) у приміщенні колишнього готелю “Оріон” (не існує).
1938 – У приміщенні бердичівського театру розпочалося засідання виїзної сесії обласного суду по справі розкрадачів соціалістичної власності у системі міськторгу. Головним звинуваченим у справі проходив завідуючий магазином №26, який отримував від подільників крадений товар і за його рахунок покривав розтрати.
За три роки його роботи такої розтрати нарахували аж на 108 тис 730 крб. Суд виніс вирок: чоловіка оголосили ворогом народу і засудили до вищої міри покарання – розстрілу з конфіскацією усього майна. Заступники завідуючого магазином отримали покарання у вигляді позбавлення волі на незначні терміни.
1997 – На площі перед в’їзною брамою монастиря Босих кармелітів відбулись урочистості з нагоди річниці коронації ікони матері Божої Шкаплерної, на яких була представлена нова ікона Матері Божої Бердичівської, освячена Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ у костелі Святої Ядвіги, Королеви Польщі, у Кракові.
Паломників та віруючих на площі зібралось біля семи тисяч. Перед Обіднею, після “Salve Riegina”, розпочалося поклоніння та складання обітниць Матері Божій Бердичівській щодо вірності Євангелії та Хресту представників всіх станів: службовців, дітей, молоді, подружжів, літніх людей, вчителів, лікарів. Наприкінці виступили з промовами представники влади міста Бердичева та району. Після Слова Божого, проголошеного єпископом Житомирської дієцезії Яном Пурвінським українською та польською мовами, і Святої Служби було виставлено Святі Дари у дароносиці, відспівувано польською мовою Лоретанську Літанію та гімн “Тебе, Боже, славимо”.
На закінчення відбулася процесія до святині з іконою Матері Божої. Єпископ повідомив присутніх, що урочиста коронація ікони відбудеться на храмове свято Матері Божої наступного 1998 року.
2008 – Цього дня у Бердичеві у Свято-Миколаївському соборі встановлено Чудотворну ікону Святителя Миколая.
Ікону доставили з Свято-Миколаївського Крупицького Батуринського жіночого монастиря, святиню супроводжувала особисто матінка-ігумен’я цього монастиря. Прихожани та віруючі отримали змогу помолитись біля цієї чудодійної ікони.
2013 – На розі вулиць Свердлова (нині вулиця Вінницька) та Луппова відкрито новий Центр торгівлі та сімейного відпочинку, який отримав назву “Континент”. Торговий центр спеціалізується на товарах для дітей, а також містить кафе та зони дитячого відпочинку.
Символічну стрічку перед входом до нового торгового центру перерізали міський голова Василь Мазур, власник центру підприємець Анатолій Блащук та його донька Діана.