1924 – У залі Центрального Робітничого Клубу силами драматичного гуртка цього ж клубу організовано вечір-спектакль під керівництвом артистки-режисера Закоханой.
Глядачі подивились драму М. Строніна “Смерть”. Після спектаклю організували сольні виступи співаків, виступ хору, декламація поезії і прози, танці.
1925 – У селі Кручиніно (рос. Кручинино) Уфимського району Башкирської АРСР народився Михайлов Олександр Фадейович (1925-1944).
Олександр Михайлов у 1943 році був призваний до лав Червоної Армії, кулеметник мотострілецького батальйону 69-ї механізованої бригади 9-го механізованого корпусу 3-ї гвардійської танкової армії. Відзначився у боях під час форсування ріки Дніпро. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 листопада 1943 року за взірцеве виконання бойових завдань командування і проявлені при цьому героїзм і мужність рядовому Михайлову Олександру Фадейовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна і медалі “Золота Зірка”.
На початку січня 1944 року 69-а механізована бригада брала участь у жорстоких боях на Житомирщині. В одному з боїв за село Осикове Бердичівського району 2 січня 1944 року Олександр Михайлов пав смертю хоробрих.
Похований Олександр Фадейович Михайлов у братській могилі в північно-східній частині села.
1930 – У селі Мала Татарнівка Бердичівської округи (нині село Малосілка Бердичівського району Житомирщини) у селянській родині народився Петро Сидорович Яцюк (1930-1991) – редактор міськрайонної газети “Радянський шлях” (нині “Земля Бердичівська”).
Свій трудовий шлях розпочав вчителем початкової школи. Згодом його обрали секретарем Бердичівського райкому комсомолу, через декілька років – посаду другого секретаря райкому партії по ідеологічній роботі, на якій він пропрацював два десятиліття. Його знали і цінували як керівники колгоспів, радгоспів, підприємств району, так і рядові селяни механізатори, тваринники, бо вникав в їх виробничі і особисті проблеми.
У 1983 році Петро Яцюк очолив міськрайонну газету “Радянський шлях”. За його керівництва редакція отримала нове просторе приміщення. За часів Перебудови в газеті стали з’являтися гостросюжетні публікації, плюралізм думок і гласність. Вийшла серія статей, об’єднаних рубрикою “Біль пам’яті” про голодомори та сталінські репресії.
Газета активно включилась й у відродження української мови, культури, національних традицій і свят. За ініціативи Петра Сидоровича Яцюка було засновано дискусійний клуб “Незалежність”. Але все це далося нелегкою ціною. Його серце не витримало… Помер Петро Яцюк 3 жовтня 1991 року.
1980 – У Бердичеві з нагоди 110-річчя з дня народження вождя Жовтневої революції Володимира Ілліча Леніна відзначили свято вулиці Леніна.
Зранку біля адміністративного будинку шкіряного об’єднання імені Ілліча відбувся мітинг, після якого святкова колонна демонстрантів під звуки духових оркестрів пройшла вулицями Леніна та Карла Лібкнехта до пам’ятника В.І. Леніну і поклала живі квіти до його підніжжя. В урочистій обстановці найкращих жовтенят прийняли в піонери, а піонерам вручено комсомольські квитки.
Колектив парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка на честь свята вулиці Леніна організував цікаві змістовні заходи, масове гуляння трудящих.
Нині вулиці Леніна повернули історичну назву – вулиця Житомирська.
1998 – Рішенням виконкому міської Ради за багаторічну сумлінну працю в органах влади міста, розвиток соціально-економічної структури, активну участь у громадсько-політичному житті присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева” секретарю міськвиконкому Хмельницькому Михайлу Васильовичу, а також ветеранам Великої Вітчизняної війни та визволителям міста Бердичева від німецько-фашистських загарбників Демиденку Валеріану Никодимовичу, Шмоніну Івану Омеляновичу і Павленку Івану Васильовичу.
2004 – У Бердичеві помер Віталій Олексійович Лонський (1927-2004) – заслужений тренер СРСР та України, засновник всесвітньовідомої школи стрибунів у висоту, Почесний громадянин міста Бердичева.
Поховали видатного тренера у секторі почесних поховань загальноміського кладовища по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька).
На могилі 2004 року встановлений залізний хрест з меморіальним написом (висота 2,2 м). У 2005 році хрест замінено на гранітну стелу з портретом Віталія Лонського і присвятним написом: “Лонський Віктор Олексійович. 11.04.1927 р. – 20.04.2004 р. От тех, кто помнит и скорбит”.
2016 – Цього дня у Бердичеві працівниками ВЖРЕП №7 демонтовано пам’ятну дошку, присвячену революціонеркам сестрам Сломницьким.
Пам’ятна дошка знаходилась на стіні житлового будинку по вулиці Садовій, 51/30. Її демонтували на виконання вимог пакету законів про декомунізацію в Україні, ухвалених Верховною Радою 9 квітня 2015 року.
2019 – Цього дня благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звершив чин освячення Хреста у селі Бистрик Бердичівського району на місці зруйнованого у 1980-і роки православного Свято-Покровського храму.
На гранітній плиті – зображення колишнього Свято-Покровського храму в обрамленні дерев і напис: «На цьому місці з 1748 року по червень 1983 року стояла церква». На постаменті – фото, яке є копією картини Фаїни Сидоренко.
Ініціаторами встановлення Хреста стали сільський голова Світлана Барановська, керівник ФГ «Сергій-С», депутат Бердичівської районної ради Сергій Вахнюк, керівник СФГ «Віктор», Заслужений громадянин Бердичівського району, депутата Бистрицької сільської ради Віктор Барановський, парафіяни на чолі з настоятелем Свято-Іллінського храму протоієреєм Владиславом Асафовим та церковний староста Віктор Залевський. Перед встановленням Хреста протягом семи місяців був здійснений благоустрій території, де у давні часи височіла дерев’яна церква.