Home Історія Цей день в історії 20 жовтня

20 жовтня

1100
0
SHARE

1925 – У Бердичеві відкрилась вища єврейська вечірня школа типу робфаку на 100 робітників. Курс навчання був трирічний, по закінченні вечірньої школи її випускники мали змогу продовжувати навчання у вищих навчальних закладах країни.


1999 – З 20 по 24 жовтня у Бердичеві вперше відбувся Міжнародний турнір з боксу серед юніорів на призи чемпіона XXVI Олімпійських ігор Володимира Кличка.

У змаганнях взяли участь 105 боксерів 1982-1983 років народження з України, Білорусії та Росії, проведено 93 бої. Від нашого міста у турнірі було заявлено трьох учасників – членів спеціалізованого клубу боксу “Юпітер”. І всі троє стали переможцями та призерами. Так, Денис Чумак здобув перемогу у найлегшій ваговій категорії до 48 кілограмів, Юрій Заведій став переможцем у ваговій категорії до 57 кілограмів, Олександр Кримчук зайняв друге місце серед юніорів до 63,5 кілограмів.

На жаль, брати Клички не змогли прибути на змагання, оскільки в цей час перебували в США на поєдинку боксера Майка Тайсона.


breslavetc_01
Григорій Іванович Бреславець
(1917-2001).

2001 – У Бердичеві помер Григорій Іванович Бреславець (1917-2001) – учасник Другої світової війни, Почесний громадянин міста Бердичева, який народився у місті Валки Харківської губернії (нині районний центр Харківської області) у селянській родині.

Григорій Бреславець у грудні 1943 року – січні 1944 року в складі 44-ї гвардійської танкової бригади брав участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників, по війні проходив військову службу у 52-у Окремому учбовому танковому полку, що дислокувався у Бердичеві, по звільненні в запас тривалий час працював у Бердичівському міському військкоматі.

Рішенням виконавчого комітету міської ради народних депутатів від 24 грудня 1998 року за особисту мужність і героїзм, проявлені при звільненні міста Бердичева від фашистських загарбників, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу, безпосередню участь у вихованні дітей та молоді та з нагоди 55-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників Бреславцю Григорію Івановичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

Похований Бреславець Григорій Іванович у селі Чернещина Краснокутського району Харківської області, де проживала дочка Григорія Івановича.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here