Home Історія Цей день в історії 20 грудня

20 грудня

2140
0
SHARE

1925 – Цього дня створено нове кооперативне об’єднання – Бердичівський Союз кооперативних бурякових та сільськогосподарських товариств і колгоспів “Бурякосоюз”.

Даний союз включив у сферу своєї діяльності Бердичівський, Бродецький, Янушпільський (Іванопільський), Коровинецький, Червінський, Андрушівський, Юзефівський цукрові комбінати, Махаринецьку цукроварню і об’єднав 30 кредитних, 22 сільськогосподарських, 44 бурякових, 4 споживчих товариства та 15 бурякових гуртків.

Нове об’єднання займалося організацією заготівлі та переробки цукрової сировини у Бердичівській окрузі. У наступному 1926 році Бурякосоюз через вищезазначені 123 організації планував законтрактувати площу у 16216 десятин, здійснюючи свою діяльність у 292 селах Бердичівщини.


kuchuk_02
Відкриття виставки творів Петра Кучука у виставковій залі Музею історії міста Бердичева. Перед мікрофоном дружина художника Галина Чопівська. 20 грудня 2002 р.

2002 – У виставковій залі Музею історії міста Бердичева відбулось відкриття четвертої за ліком, але вже посмертної, виставки бердичівського художника Петра Павловича Кучука (1929-2002).

Виставка організована родиною художника. У виставковій залі глядачам представили роботи як з родинної колекції художника, так і з фондів самого Музею історії міста Бердичева.


2008 – Цього дня запрацював перший інтернет-ресурс, який представляє православну общину Бердичівщини – веб-сайт Свято-Миколаївського собору Української православної церкви: http://www.sobor.berdichev.in.ua/.

На інтернет-ресурсі представлено церковні новини, інформацію про собор, його історію та сьогодення, розклад богослужінь та перелік православних приходів Бердичівського благочинного округу.


2009 – До Свято-Миколаївського собору УПЦ привезли мощі блаженної Матрони Московської та ікону Десятинну Матері Божої.

Святині з київської Десятинної церкви на цей час мандрували храмами України, у Бердичеві вони перебували до 22 грудня включно.

Видатна російська свята Блаженна Матрона Московська народилась у 1881 році у селі Тульської губернії. Від народження у дівчинки не було очей. У вісім років у Матрони проявився дар передбачати долю та зцілювати людей. Вона могла відчувати наближення небезпеки та появу стихійних лих. Із сімнадцяти років у дівчини відмовили ноги, і до кінця свого життя вона була нерухомою.


2014 – У Бердичеві в спортивному клубі “Крос” за підтримки виконавчого комітету Бердичівської міської ради, президента міської федерації боксу – міського голови Бердичева Василя Мазура, департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного відділення Національного Олімпійського Комітету України відбулась VII матчева зустріч з боксу серед збірних команд Черкаської та Житомирської областей пам’яті тренера-викладача з боксу М.М. Самойлова.

2014_12_20_02Участь у зустрічі взяли 20 найкращих боксерів Житомирщини та Черкащини у десяти вагових категоріях. У складі збірної команди Житомирської області виступали чотири бердичівських спортсмена – брати Максим та Дмитро Чулячеєви, Валерій Бірюк та Максим Марчук.

У загальному заліку кількість перемог розділилась порівну, матчева зустріч закінчилася дружньою нічиєю.2014_12_20_01


2018 – У приміщенні молодіжного центру “М-Формація” (центральна міська бібліотека) відбулась презентація нового історико-краєзнавчого видання – другого випуску історико-краєзнавчої збірки Анатолія Горобчука “Мій Бердичів в історичних нарисах”. Збірка розрахована на широке коло читачів: школярів, студентів, а також тих, хто цікавиться історією рідного міста.

Чому Бердичів називають таємною столицею, як відбувалось відродження української греко-католицької церкви на землях Бердичівщини, у чому унікальність некрополю нашого міста і що ж то був за “заводу без труби” – про це і не лише можна прочитати у другому випуску на 80-и її сторінках. Також збірка містить підбірку повідомлень із серії “Чи знаєте ви, що…”, які розкривають невідомі сторінки історії міста.


Івану Привалову вручають почесну відзнаку, 4 січня 2020 р.

2019 – Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради №371 “Про розгляд звернення міської організації ветеранів щодо присвоєння почесного звання” учаснику Другої світової війни Івану Терентійовичу Привалову за багаторічну сумлінну працю, велику героїко-патріотичну роботу серед дітей та молоді, активну участь у житті територіальної громади міста Бердичева присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”. Це рішення затверджене рішенням Бердичівською міською радою №1087 від 24 грудня цього ж року під час шістдесятої сесії сьомого скликання.

Вручали відзнаку Івану Привалову 4 січня 2020 року, під час зібрання громадськості біля меморіалу “Слава Героям!”, яке відбулось з нагоди відзначення 76-ї річниці визволення міста Бердичева від нацистських окупантів.

Іван Привалов став шістдесятою за ліком особою, кому присвоїли це почесне звання.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here