Додому Історія Цей день в історії 20 вересня

20 вересня

291
0
ПОДІЛИТИСЬ

1803 – Цього дня була прийнята ухвала Луцько-Житомирської капітули та настоятелів монастирів Луцько-Житомирської дієцезії про пожертвування на потреби парафіяльних шкіл Волинської, Київської та Подільської губерній. Згідно цієї ухвали Бердичівська друкарня кармелітів зобов’язувалася щорічно безкоштовно друкувати одне видання в одному томі, одержане від освітянської влади, і його 100 примірників передавати для користування до Волинської гімназії в місті Кременець. А з накладу кожного наступного свого видання друкарня жертвувала 4 примірника для шкільництва.


1921 – Газета Бердичівського повітового революційного комітету “Известия” була перейменована на “Вісті” і переведена на самоокупність.


kirilov_01
Кирилов Анатолій Данилович
(1924-1979)

1924 – У селищі Червоний Прапор Раменського району Московської області в робітничій родині народився Кирилов Анатолій Данилович (1924-1979) – учасник німецько-радянської війни.

Анатолій Кирилов із 1943 року в лавах Червоної Армії, війну закінчив у стін Берліну. За бойові заслуги Анатолій Данилович Кирилов був нагороджений трьома орденами Слави I-го, II-го та III-го ступенів. Соціальний престиж ордена Слави був настільки високий, що радянський уряд прирівняв кавалерів ордену Слави 3-х ступенів до почесних звань – Героя Радянського Союзу та Героя Соціалістичної Праці.

У 1947 році Анатолій Кирилов демобілізувався з лав Збройних Сил, проживав у Бердичеві, з 1948 по 1978 рр. працював токарем у механоскладальному цеху машинобудівного заводу “Прогрес”. Був єдиним ветераном у Бердичеві, який мав три ордени Слави.

Помер Анатолій Кирилов 29 травня 1979 року, похований у Бердичеві на загальноміському кладовищі.


1927 – У вересні в Бердичеві створено промислово-кооперативну артіль “Труд”.

Артіль розташувалась на Загребеллі, де орендувала два приватних будинки. В одному з них були встановлені два круглопильні верстати для розкроювання дощок і один стругальний – для їх подальшої обробки. У другому будинку здійснювалося складання виробів. Артіллю виготовлялися кухонні буфети для посуду, працювало в артілі близько 50 працівників.

Так розпочалась історія бердичівської меблевої фабрики – у 1960 році артіль “Труд” була перетворена у державне підприємство – меблеву фабрику, яка стала одним з потужних виробників високоякісних меблів на Україні.


muzey_03
І.І. Мєщанінов серед працівників музею,
20 вересня 1931 р.

1931 – Місто Бердичів, і зокрема історичний музей та державний заповідник, що був створений на базі приміщень кляштору Босих Кармелітів, відвідав Іван Іванович Мєщанінов (1883-1967) – російський мовознавець, археолог, академік АН СРСР (1932), Герой Соціалістичної Праці (1945), спеціаліст з мертвих мов Кавказу і Малої Азії.

Іван Мєщанінов зустрівся з працівниками музейного закладу, ознайомився з експонатами музею.


2016_09_20_232016 – У приміщенні міської бібліотеки для дітей відбулась презентація історико-краєзнавчого нарису Анатолія Горобчука “Бердичів. Історія міста від заснування до сьогодення”.

Це друге видання книги (перше побачило світ у 2012 році), у якій представлено історію нашого міста. Книга надрукована у житомирському видавництві “Рута” накладом 300 примірників. Нове видання, як вказав автор під час презентації, у порівнянні з його попередником розширене і виправлене, наповнене новими цікавими фактами, історіями та унікальними історичними фотографіями. Наприкінці книги представлено фотогалерею сучасного Бердичева та фотографії міста, зроблені на початку XX століття.

З виходом нової книги Анатолія Горобчука привітали директор Музею історії міста Бердичева Павло Скавронський, краєзнавець та викладач бердичівського коледжу промисловості, економіки та права Броніслав Марковський, а також колега по краєзнавчій роботі Мілада Мартинюк. Велику вдячність автор висловив директору Житомирської юридичної компанії “Кодекс” Олександру Дмитруку, адже саме завдяки його фінансовій допомозі книга побачила світ.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here