Home Історія Цей день в історії 20 вересня

20 вересня

1662
0
SHARE

1803 – Цього дня Луцько-Житомирська капітула та настоятелі монастирів Луцько-Житомирської дієцезії прийняли ухвалу про пожертвування на потреби парафіяльних шкіл Волинської, Київської та Подільської губерній.

Згідно цієї ухвали Бердичівська друкарня кармелітів зобов’язувалася щорічно безкоштовно друкувати одне видання в одному томі, одержане від освітянської влади, і його 100 примірників передавати для користування до Волинської гімназії в місті Кременець. А з накладу кожного наступного свого видання друкарня жертвувала 4 примірника для шкільництва.


1924 – У селищі Червоний Прапор Раменського району Московської області в робітничій родині народився Кирилов Анатолій Данилович (1924-1979) – учасник німецько-радянської війни.

kirilov_01
Кирилов Анатолій Данилович
(1924-1979)

Анатолій Кирилов із 1943 року в лавах Червоної Армії, війну закінчив у стін Берліну. За бойові заслуги Анатолій Данилович Кирилов був нагороджений трьома орденами Слави I-го, II-го та III-го ступенів. Соціальний престиж ордена Слави був настільки високий, що радянський уряд прирівняв кавалерів ордену Слави 3-х ступенів до почесних звань – Героя Радянського Союзу та Героя Соціалістичної Праці.

У 1947 році Анатолій Кирилов демобілізувався з лав Збройних Сил, проживав у Бердичеві, з 1948 по 1978 рр. працював токарем у механоскладальному цеху машинобудівного заводу “Прогрес”. Був єдиним ветераном у Бердичеві, який мав три ордени Слави.

Помер Анатолій Кирилов 29 травня 1979 року, похований у Бердичеві на загальноміському кладовищі.


1927 – У вересні в Бердичеві створено промислово-кооперативну артіль “Труд”.

Артіль розташувалась на Загребеллі, де орендувала два приватних будинки. В одному з них були встановлені два круглопильні верстати для розкроювання дощок і один стругальний – для їх подальшої обробки. У другому будинку здійснювалося складання виробів. Артіллю виготовлялися кухонні буфети для посуду, працювало в артілі близько 50 працівників.

Так розпочалась історія бердичівської меблевої фабрики – у 1960 році артіль “Труд” була перетворена у державне підприємство – меблеву фабрику, яка стала одним з потужних виробників високоякісних меблів на Україні.


muzey_03
І.І. Мєщанінов серед працівників музею,
20 вересня 1931 р.

1931 – Місто Бердичів, і зокрема історичний музей та державний заповідник, що був створений на базі приміщень кляштору Босих Кармелітів, відвідав Іван Іванович Мєщанінов (1883-1967) – російський мовознавець, археолог, академік АН СРСР (1932), Герой Соціалістичної Праці (1945), спеціаліст з мертвих мов Кавказу і Малої Азії.

Іван Мєщанінов зустрівся з працівниками музейного закладу, ознайомився з експонатами музею.


2016 – У приміщенні міської бібліотеки для дітей відбулась презентація історико-краєзнавчого нарису Анатолія Горобчука “Бердичів. Історія міста від заснування до сьогодення”.

2016_09_20_23Це друге видання книги (перше побачило світ у 2012 році), у якій представлено історію нашого міста. Книга надрукована у житомирському видавництві “Рута” накладом 300 примірників. Нове видання, як вказав автор під час презентації, у порівнянні з його попередником розширене і виправлене, наповнене новими цікавими фактами, історіями та унікальними історичними фотографіями. Наприкінці книги представлено фотогалерею сучасного Бердичева та фотографії міста, зроблені на початку XX століття.

З виходом нової книги Анатолія Горобчука привітали директор Музею історії міста Бердичева Павло Скавронський, краєзнавець та викладач бердичівського коледжу промисловості, економіки та права Броніслав Марковський, а також колега по краєзнавчій роботі Мілада Мартинюк. Велику вдячність автор висловив директору Житомирської юридичної компанії “Кодекс” Олександру Дмитруку, адже саме завдяки його фінансовій допомозі книга побачила світ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here