Home Історія Цей день в історії 2 травня

2 травня

1348
0
SHARE

1908 – У Бердичеві в родині викладача Бердичівського комерційного училища народився Віктор Костянтинович Томілін (1908-1941) – композитор, педагог, громадський діяч.

Віктор Костянтинович Томілін
(1908-1941).

Віктор Томілін закінчив композиторський факультет Ленінградської Державної консерваторії (1932), член Спілки композиторів СРСР. З 1931 року – педагог музично-теоретичних предметів та курсу музичної літератури у Вечірній робочій консерваторії (яка пізніше, у 1933 році, була реорганізована у Музичний Технікум Ленінградської консерваторії, де Томілін викладав теорію музики).

Віктор Томілін успішно працював в області масової пісні, основними у його творчості стали теми революції, громадянської війни. Кращі пісні Віктора Томіліна отримали широке визнання серед слухачів. Серед них “Песня о Тельмане”, “Гибель Чапаева”, “Песня о Щорсе”.

Загинув Віктор Костянтинович Томілін 1 грудня 1941 року в боях за Ленінград під Невською Дубрівкою.


Пожежники СДПЧ-9.

1986 – З Бердичева на ліквідацію аварії на Чорнобильській атомній електростанції виїхали перші пожежники з пожежної частини СДПЧ-9. Ними стали Адам Татарчук та Олександр Михайлов, які повели у бік Чорнобиля пожежні автодрабини.

Вже 9 травня з Бердичева виїхала основна група пожежників, які виконували на ЧАЕС різноманітні роботи: перевозили людей із зараженої території, чергували на станції. У зоні бердичівські пожежники пробули до 24 травня, після чого повернулись додому.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here