1941 – У період з 2 січня по 11 лютого ЦК КП(б)У видала ряд постанов, які стосувались релігійного життя Бердичівщини. Зокрема, постанови “Про закриття церкви в селі Райгородок Янушпільського району Житомирської області”; “Про закриття церкви в селі Великі Нізгурці Бердичівського району Житомирської області”; “Про закриття церкви в селі Андріяшівка Янушпільського району Житомирської області”.
1944 – До околиць Бердичева увійшла 117-а гвардійська стрілецька дивізія під командуванням полковника Тимофія Івановича Волковича.
Полки саме цієї дивізії через декілька днів візьмуть безпосередню участь у звільненні міста від німецьких загарбників. На знак цих заслуг 117-й дивізії буде присвоєно почесне ім’я “Бердичівська”, у серпні 1945 року, по закінченні німецько-радянської війни, дивізія прибуде до Бердичева на постійне місце дислокації.
1944 – У бою під час звільнення села Осикове Бердичівського району від німецьких загарбників загинув Олександр Фадейович Михайлов (1925-1944) – рядовий, кулеметник мотострілецького батальйону 69-ї механізованої бригади, Герой Радянського Союзу.
Народився Олександр Михайлов у селі Кручиніно (рос. Кручинино) Уфимського району Башкирської АРСР. У 1943 році був призваний до лав Червоної Армії. Відзначився в боях під час форсування ріки Дніпро. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 листопада 1943 року за взірцеве виконання бойових завдань командування і проявлені при цьому героїзм і мужність рядовому Михайлову Олександру Фадейовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна і медалі “Золота Зірка”.
Похований Олександр Фадейович Михайлов у братській могилі в північно-східній частині села Осикове. Нині одна з вулиць села носить ім’я Героя.