1746 – У містечку Дятлово (нині районний центр Гродненської області, Білорусь) у своєму родинному гнізді помер Микола Фаустін Радзивілл (1688-1746) – князь, державний діяч Великого князівства Литовського, мечник великий литовський, воєвода новогрудський (1729-1746), генерал-лейтенант (1725).
Микола Радзивілл одружився з Варварою Завіш, яка внесла до родини Радзивіллів містечко Бердичів та бердичівські маєтності як свій посаг.
Миколай Фаустін і Варвара Радзивілли започаткували родинну лінію, називану з тієї пори “бердичівською”, а Бердичів став їх власністю на наступні майже два століття.
По смерті Миколу Фаустіна Радзивіллла урочисто поховали у родовій усипальні в містечку Несвіж (нині місто в Білорусі), його серце — у Дятловському костелі Успіння Пресвятої Діви Марії.
1920 – Місцеві більшовики, проводячи політику “воєнного комунізму”, розгорнули в Бердичеві боротьбу з приватною торгівлею, яка на цей час трактувалась як “спекуляція”. Цього дня у місті заарештували двадцять два т. зв. “валютника” – нелегальних торговців валютою, мінял. Вісьмох із них на підставі пред’явлених звинувачень розстріляли.
У Бердичеві в роки громадянської війни влада доволі часто змінювалась, переходячи з рук в руки УНР, денікінців, більшовиків. У цей період у місті перебувала в обігу значна кількість грошових знаків різних держав. І нелегальні торговці валютою скористались цією ситуацією, маючи з обміну валюти свій зиск.
1968 – Рішенням Бердичівської ради народних депутатів міському скверу, що розташований по вулиці Шевченка, надано статус парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка.
Цей сквер з’явився на початку 1930-х років на місці старого єврейського кладовища. Під час окупації Бердичева в роки німецько-радянської війни у північно-східній частині скверу з’явилось нове кладовище – військова дільниця, де ховали німецьких воїнів (це кладовище знищили відразу після звільнення міста від окупантів). Наприкінці 1950-х років у сквері встановили перші атракціони для розваг та відпочинку населення.
1998 – Розпорядженням Бердичівського виконавчого комітету №39 в Бердичеві зареєстровано Клуб народної творчості “Сонце”.
Ініціатором створення клубу та його головою став майстер народної творчості, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Сергій Васильович Танадайчук. Мета клубу – популяризація народного мистецтва, навчання у першу чергу дітей творити витинанки, орнаменти, розписувати крашанки, малювати хід Сонця, Матір-Берегиню, відкривати таємницю давньоукраїнських оберегів (символів-знаків) і ще багато чого з культури наших далеких предків.
2002 – Цього дня в Бердичеві заснована Бердичівська міськрайонна Спілка ветеранів воїнів-інтернаціоналістів УБД “Бойове братство”. Головою спілки обрано ветерана-інтернаціоналіста Миколу Вахніцького, який очолював її усі наступні роки.
На початку існування Спілка нараховувала дванадцять членів, у подальшому її ряди поповнились воїнами-інтернаціоналістами всіх локальних воєн, які проходили у таких державах, як Чехословаччина, Афганістан, Сирія, Ефіопія, Єгипет, Куба, Угорщина, Ірак. За ініціативи членів Спілки створено музейну кімнату, присвячену воїнам-інтернаціоналістам – учасникам Чехословацьких подій (2013). У 2014 році на території бердичівського коледжу промисловості, економіки та права установлено пам’ятний знак воїнам-інтернаціоналістам усіх локальних воєн.
У 2014 році спілка ветеранів “Бойове братство” об’єдналась із міською радою ветеранів України (голова Сергій Железняк).
2009 – Спеціалізована загальноосвітня школа №1 ім. Т.Г. Шевченка з поглибленим вивченням іноземних мов цього дня відсвяткувала 140-річчя з дня свого заснування. На свято до школи прийшли сотні колишніх її учнів, які зі щемом у серці пригадували роки навчання та бажали нових звершень педагогічному колективу.
Перша згадка про школу відноситься до 1869 року, та, на жаль, спогадів і свідчень про ті далекі часи в архівних документах не збереглося, як і точної дати заснування школи. Тому керівництво школи вирішило відзначити річницю у день традиційної щорічної зустрічі випускників.