1917 – У Бердичеві цього дня відбувся мітинг солдат Бердичівського гарнізону на підтримку Жовтневого перевороту у Петрограді, який відбувся 25 жовтня (за старим стилем). У мітингу взяло участь більш як 500 чоловік.
1938 – У тюремних катівнях помер Володимир Соломонович Фінкельштейн (1896-1938) – видатний фізико-хімік, відомий свого часу спеціаліст у галузі електрохімії та гетерогенного каталізу.
Володимир Фінкельштейн народився в Бердичеві в родині вчителя, отримав чудову освіту. За короткий час вчений створив понад 25 наукових праць, його роботи здобули загальне визнання як в СРСР, так і за кордоном. За успіхи у науковій роботі постановою Президії Академії Наук УРСР Володимир Фінкельштейн був затверджений у званні доктора хімічних наук без захисту дисертації, що є найвищим визнанням заслуг. Та у 1937 році Володимира Соломоновича як контрреволюціонера, дворушника і ворога партії, уряду і радянського народу, виключають зі складу Академії наук УРСР. Далі були арешт, “визнання” всіх звинувачень і суворий вирок.
Лише у 1956 році Володимира Фінкельштейна рішенням суду “за відсутністю складу злочину” посмертно було реабілітовано.
2011 – У Бердичеві на розі вулиць Карла Лібкнехта (нині Європейська) та Маяковського (нині Театральна) в урочистій обстановці відкрито бюст-погруддя всесвітньовідомого французького письменника Оноре де Бальзака (1799-1850).
Бюст відкрили під час відвідин Бердичева делегацією з Франції на чолі з радником із питань економіки Посольства Франції в Україні Бернаром Петро. Червону стрічку перед бюстом на відкритті перерізали президент компанії “Беттен-Інтернешинл” Жан Рош, міський голова Василь Мазур, голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський та радник із питань економіки Посольства Франції в Україні Бернар Петро.