Home Історія Цей день в історії 2 грудня

2 грудня

1737
0
SHARE

1861 – У грудні чеський колоніст Станіслав Еммануїлович Чеп (чеськ. Stanislav Čep) придбав у Бердичеві земельну ділянку по вулиці Білопільській (нині вулиця Європейська) та заснував пивоварний завод, відомий нині на всю Україну як ПАТ “Бердичівський пивоварний завод”. Станіслав Чеп не лише звів цехи заводу, а й збудував згодом артезіанську свердловину, проби води якої обіцяли якісне пиво. Також для потреб заводу поруч вирощувався хміль.

Прохідна та корпуси Бердичівського пивзаводу, 2012 р.

До цього у Бердичеві, який інтенсивно розвивався, вже працювало три невеликих пивзаводи.

Приїзд Станіслава Чепа до Бердичева не був випадковим – поява чеських колоністів на теренах Російської імперії та, зокрема, в Україні була зумовлена декількома причинами. По-перше, це фінансова криза в чеських землях, які входили до складу Австро-Угорської імперії. По-друге, криза в усіх сферах промисловості і, як наслідок, масове безробіття в самій Чехії. У Празі для майбутніх чехів-емігрантів навіть функціонував державний комітет, який допомагав усім бажаючим переселитися за кордон, зокрема до Російської імперії.


1923 – У грудні згідно наказу №515 начальника Бердичівського автовідділу Ріхтера у Бердичеві відбулась реєстрація всіх наявних автомобілів. У відповідності до наказу кожен автомобіль, що курсував по місту, повинен був мати реєстраційне свідоцтво, маршрутний лист та два номерних знаки. Окрім того, водій повинен був мати при собі дозвіл на право керування автомобілем та посвідчення особи, видане тим закладом чи управлінням, за яким рахувався автомобіль.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here