Home Історія Цей день в історії 2 вересня

2 вересня

1364
0
SHARE

1880 – У вересні в Бердичеві у найманому домі Волкова відкрито приватне єврейське жіноче училище під керівництвом Елі Литвак.


1930 – ВУЦВК і Рада Народних Комісарів прийняли постанову про ліквідацію округів. У результаті цього ліквідовано Бердичівський округ, саме місто Бердичів отримало пряме підпорядкування Харкову – тодішній столиці України. Також був розформований і Бердичівський район. Села, що входили до його складу, напряму підпорядковані Бердичівській міській раді, але замість 38-и сільських рад, що до цього існували, було утворено 36 сільських рад.


1966 – У вересні при Бердичівському педагогічному училищі відкрито класи з підготовки вихователів дитячих дошкільних установ.


Нові банкноти, які з’явились в обігу на початку вересня 1996 року.

1996 – Цього дня в Україні введено нову національну валюту – гривню. Купоно-карбованці, якими користувались до цього, обмінювалися у співвідношенні 1:100000, реформа передбачала обмін усіх грошей без будь-яких обмежень у сумі та тривалості у часі. Та все ж у Бердичеві ще задовго до початку робочого дня біля відділень Ощадбанку почали утворюватися черги тих, хто бажав обміняти карбованці на гривні. І хоч як фінансисти намагалися спрогнозувати ситуацію, усе ж попит переважав пропозицію – ледь інкасаторська машина від’їжджала від того чи іншого відділення, як з’ясовувалося, що привезених гривень недостатньо. Лише за декілька днів ситуація виправилась і життя пересічних бердичівлян увійшло у звичне русло.


2001 – За ініціативи міської газети “РІО-Бердичів”, Бердичівського міськвиконкому та міської асоціації підприємців у Бердичеві в приміщенні міського Палацу культури вперше відбулось широке відзначення свята – Дня підприємців.

Свято встановлено в Україні “…враховуючи роль підприємництва у здійсненні економічних реформ в Україні, вирішенні соціально-економічних проблем та визнаючи його вплив на формування, становлення та розвиток національної економіки…” згідно з Указом Президента України “Про День підприємця” від 5 жовтня 1998 року №1110/98. Відзначається щорічно у першу неділю вересня.

У міському Палаці культури відбулась офіційно-розважально-концертна програма, у рамках якої відбулось нагородження кращих підприємців міста, виставка продукції місцевих виробників, конкурс “Міс Офіс” серед чарівних секретарш фірм міста, святковий фуршет.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here