Home Історія Цей день в історії 19 липня

19 липня

1335
0
SHARE

1630 – Воєвода і генеральний староста київського краю Януш Тишкевич цього дня зробив запис у Люблінському Трибуналі, згідно з яким свій замок та земельну ділянку у Бердичеві він віддав під костел та монастир Кармелітів Босих. На утримання монастиря і його ченців Януш Тишкевич також одписав село Скраглівку та прибуток від своїх маєтків у розмірі 1800 злотих щорічно.

Цей дар воєвода Януш Тишкевич склав на виконання обітниці, даної ним під час перебування у полоні у кримських татар.

10 листопада єпископ Київський Богуслав Бокса Радошевський затвердив це рішення у Чуднові, 30 грудня того ж року це розпорядження було підтверджене записом у Житомирському суді.


1904 – Кружком РСДРП, що діяв у Бердичеві на заводі “Прогрес”, на річці Гнилоп’ять була організована човнова масовка для обговорення питань із підготовки до проведення загальнозаводського страйку, який призначили на наступний день.

За учасниками масовки ув’язались таємні агенти царської охранки. Це помітили організатори масовки. Негайно були прийняті міри по її припиненню, нелегальну літературу, яку взяли з собою, надійно сховали.


1958 – Бердичів цього дня відзначив День повітряного флоту.

З цієї нагоди у літньому кінотеатрі парку культури провели урочисті збори, а в самому парку влаштували справжнє видовище: виставку авіатехніки. Тут були і літаки, і катапульта, і багато чого іншого цікавого. Наступного дня у парках міста та на стадіоні машинобудівного заводу “Прогрес” відбулись масові гуляння жителів міста з духовими оркестрами.


1997 – На площі перед в’їзною брамою монастиря Босих Кармелітів відбулись урочистості з нагоди річниці коронації ікони матері Божої Шкаплерної.

Ікона Матері Божої Бердичівської, створена художницею Боженою Мусі-Совінською.

Під час свята прихожанам та численним гостям міста представили нову ікону Матері Божої Бердичівської, створену краківською художницею Боженою Мусі-Совінською у 1990 році та освяченою 9 червня 1997 року у Кракові Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ.

Площу заповнили паломники, які прибули з різних куточків України зі своїми пастирями. Загалом V Подільська проща нараховувала понад 3,5 тисячі віруючих. У богослужінні взяли участь 35 священиків, літургію відправлено частково українською, частково польською мовами. На закінчення Святої Служби було виставлено Святі Дари у дароносиці, відспівано Лоретанську Літанію і “Te Deum”. Опівночі відбулася Свята Служба, яку провів отець Максиміліан Подвіка ОСD – делегат провінції в Україні, а віруючі молилися у костелі протягом усієї ночі.


Ординарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Ян Пурвінський накладає корони на ікону.

1998 – Під час відзначення чергової річниці коронації ікони Матері Божої Бердичівської Ординарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Ян Пурвінський цього дня звершив акт коронації вірогідної копії ікони Матері Божої Бердичівської, створеної краківською художницею Боженою Мусі-Совінською у 1990 році.

Це вже четверта коронація бердичівського образу – перші три відбулись відповідно у 1756, 1844 та 1856 роках.

На жаль, оригінальну ікону було втрачено у липні 1941 року під час пожежі, що сталася у Санктуарії напередодні приходу німецьких військ у Бердичів.


Пам’ятник Папі Римському Івану Павлу ІІ, червень 2016 р.

2015 – У день відзначення річниці коронації ікони Матері Божої Бердичівської на однойменній площі перед Всеукраїнським Санктуарієм Бердичівської Божої Матері відбулось освячення пам’ятника Папі Римському Івану Павлу ІІ.

Після благословення всіх присутніх Архієпископом-Митрополитом Львівським Мечиславом Мокшицьким почесну місію освячення виконав єпископ Києво-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський.

Скульптура Папи Римського Івана Павла ІІ встановлена на постамент з червоного граніту. На постаменті розміщено присвятний напис: “св. Йоан Павло ІІ (1920-2005)” та цитата з проповіді Папи Римського: “Думкою і серцем лину до Бердичева…, і набожно припадаю до ніг Діви Марії, благаючи для всіх Її материнського заступництва. Київ, Ангел Господній. 24.06.2001”.

Освячення пам’ятника Папі Римському Івану Павлу ІІ.
Фото Михайло Май.

2018 – У селі Іванківці відбулася урочиста подія – Олексію Ульяновичу  Ставінському вручено посвідчення та нагрудний знак «Почесний громадянин Бердичівського району». Вручив нагороду та привітав з почесним званням керуючий справами виконавчого апарату Бердичівської районної ради Віктор Лащук. Також до вітань долучилися Семінівський сільський голова Наталія Семенюк, члени виконавчого комітету об’єднаної територіальної громади, жителі району, рідні та близькі.

За плечима Олексія Ставінського – 55 років трудового стажу, 46 – на Бердичівщині, а це понад 20 років праці головним лікарем ветеринарної медицини району та міста, 15 років – головою КСП села Семенівки та 9 років – директором тепличного комбінату, який зводив разом із працівниками колгоспу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here