Home Історія Цей день в історії 19 листопада

19 листопада

1299
0
SHARE

1621 – У листопаді в місті Вільно (нині Вільнюс, Литва) помер Федір (Фрідерік, Теодор) Тишкевич (1549-1621) – воєвода новогрузський, староста брацлавський, власник Бердичева та навколишніх земель.

Саме Федір Тишкевич у 1593 році в Бердичеві на місці городища розпочав будівництво замку, на місці якого нині знаходиться комплекс споруд монастиря Босих Кармелітів. Його син Януш Тишкевич (1590-1649) продовжив будівництво та 22 липня 1642 року – у день відкриття монастиря Босих Кармелітів та освячення нижнього храму – подарували кармелітам сімейну реліквію Тишкевичів – старовинну ікону Божої Матері, що з давніх-давен вважалася чудотворною.


1981 – Цього дня виконавчий комітет Бердичівської міської ради своїм рішенням №720 «Про перейменування провулків міста Бердичева» в зв’язку з проведеним перейменуванням вулиць міста Бердичева перейменував наступні провулки у місті Бердичеві: провулок Верхній – у провулок Миколи Сімака, провулок Нижній – у провулок Аширбекова, провулок Глухий – у провулок Сабурова, провулки І-VІ Семенівські – відповідно у І-VІ провулки Григорія Шелушкова, провулок Фільтровий – у провулок генерала Миколи Ватутіна.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here