Home Історія Цей день в історії 19 квітня

19 квітня

1618
0
SHARE

1825 – У квітні в Бердичеві на ярмарку відбулась таємна зустріч декабриста, генерал-майора, бригадного командира 19-ї піхотної дивізії, члена Південного товариства князя Сергія Григоровича Волконського (1788-1865) з польським графом Петром Гнатовичем Мошинським (1800-1879) – волинським губернським маршалком дворянства (1823-1826), який був призначений від Польського патріотичного товариства для ведення переговорів із Південним товариством.

Сергій Григорович Волконський
(1788-1865).

На зустрічі між представниками товариств обговорювалась програма спільних дій.

Південне товариство декабристів — таємна революційна організація декабристів в Україні. Створена у березні 1821 року на базі Тульчинської управи Союзу благоденства. Очолювала товариство Директорія у складі Павла Пестеля, Олексія Юшневського та Сергія Муравйова-Апостола. Декабристи за допомогою зброї прагнули встановити в Росії конституційний лад, але їх збройний виступ 14 грудня 1825 року в Петербурзі на Сенатській площі зазнав поразки.


1987 – У квітні в Бердичеві зареєстровано кооператив “Гриль”. Цей кооператив став першим на теренах міста представником недержавного сектору економіки.

Поява приватного сектору в економіці Радянського Союзу стала можливою після початку політичних і економічних реформ, відомих як Перебудова. 1 травня набув чинності закон “Про індивідуальну трудову діяльність”, згідно з яким допускалося індивідуальне підприємництво у сфері виробництва товарів народного споживання і побутового обслуговування.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here