1892 – У Бердичеві в єврейській родині народився Яків Самійлович Файнтух (1892-1974) – радянський композитор.
Яків Файнтух працював композитором Узбецького та Російського театрів у Самарканді (Узбекистан), очолював Відділення Союзу композиторів УзРСР.
У буремні 30-ті роки Яків Файнтух став ініціатором нових форм проведення тематичних декад та фестивалів. Його “Сюїта” (1927) стала взірцем вироблення українського національного стилю в квартетній музиці, що спирається на фольклор. Вона і сьогодні є присутньою в репертуарі багатьох виконавців.
Помер Яків Самойлович Файнтух 23 липня 1974 року в Одесі.
1980 – Цього дня бердичівський машинобудівний завод “Прогрес” відзначив 100-річчя з дня свого заснування.
Під час святкування на території заводу – площі Ленінського комсомолу – взамін існуючого обеліску (стели) урочисто відкрито новий меморіальний комплекс, присвячений працівникам заводу, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Напис на постаменті: “И в бой пошли от заводских ворот”. В основі композиції – Вічний вогонь.
Цього ж дня на стіні центральної заводської прохідної відбулось відкриття трьох меморіальних дощок. Перша дошка присвячена перебуванню на заводі голови Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету Григорія Івановича Петровського. Друга дошка присвячена ливарнику заводу Івану Павловичу Козачуку, члену групи Російської соціал-демократичної робітничої партії (РСДРП), яка діяла на заводі. Третя дошка присвячена Герою Радянського Союзу Григорію Івановичу Шелушкову, який наприкінці 1930-х років керував партійною організацією заводу (усі три дошки демонтували у 2016 році).
Урочистості продовжились у міському Будинку культури, де великій групі працівників машинобудівного заводу “Прогрес” вручили державні нагороди.
1999 – З нагоди Престольного свята – Святителя Миколая – у Свято-Миколаївському соборі за участю єпископа Житомирського та Новоград-Волинського Гурія проведена Божественна літургія. По її завершенні відбувся Хресний хід по вулиці Карла Лібкнехта (нині вулиця Європейська) до місця, де встановили Пам’ятний знак на честь 2000-ліття Різдва Христового (поряд із будинком №14). В урочистій обстановці пам’ятний знак відкрито і освячено владикою Гурієм.
Задум встановити цей пам’ятний знак виник у керівництва міста ще в 1998 році і був одним із пунктів, передбачених міською програмою відзначення 2000-річчя Різдва Христового (на виконання відповідного Указу Президента України). Автор проєкту пам’ятного знаку – головний архітектор міста Олександр Коляда. Знак виготовлено з чорного граніту товариством з обмеженою відповідальністю “Пам’ять” (керівник – В.Ф. Наумчук).
2008 – Цього дня свій 100-річний ювілей відзначив Свято-Миколаївський собор Української Православної Церкви (Московський Патріархат).
З нагоди цього свята з 10-ї ранку в соборі провели Божественну літургію, яку очолив архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський високопреосвященніший Гурій.
По завершенні літургії священики та віруючі пройшли Хресною ходою навколо собору. О 13-й годині ювілейні урочистості продовжились у міському Палаці культури ім. О.А. Шабельника, де відбувся урочистий акт та святковий концерт.
2012 – На Жовтневій (нині Центральній) площі на день Святого Миколая відбулось відкриття художньої інсталяції – “Арки закоханих”.
Інсталяція являє собою арку у вигляді годинника, через центральну частину якого створено пішохідний перехід. Над переходом – божество кохання амур, який цілиться у серце перехожих, що проходять повз арку.
Арку виготовили майстри приватної майстерні “Ковальська Хата” під керівництвом Андрія Лисюка та презентували міській громаді з нагоди свята. Автором проєкту стала бердичівська художниця Валентина Коломієць.
На сьогодні “Арка закоханих” – художній об’єкт, що притягує до себе відпочиваючих бердичівлян та гостей міста.