Home Події в фотографіях 19 грудня 1980 року. Святкування 100-річчя з часу заснування машинобудівного заводу “Прогрес”

19 грудня 1980 року. Святкування 100-річчя з часу заснування машинобудівного заводу “Прогрес”

975
0
SHARE

Під час святкування 100-річчя з часу заснування машинобудівного заводу “Прогрес” на території заводу – площі Ленінського комсомолу – взамін існуючого обеліску (стели) цього дня було урочисто відкрито новий меморіальний комплекс, присвячений працівникам заводу, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Напис на постаменті: “И в бой пошли от заводских ворот”. В основі композиції – Вічний вогонь.

Право відкрити пам’ятник надали ветерану війни і праці А.П. Кабакову і бригадирові цеху автоматичних фільтрпресів М.Є. Трясунову. Одночасно у підніжжя пам’ятника закладено капсулу з листом-посланням людям 2017 року – року 100-річчя Великого Жовтня. До листа додано список авторів і творців пам’ятника, а також список передовиків виробництва, переможців соціалістичного змагання. Право закласти капсулу з листом у підніжжя пам’ятника було надане переможцям соціалістичного змагання на честь 100-річчя з дня заснування заводу Л.О. Тимощуку і А.П. Пасічнику.

По закінченні урочистого заходу учасники мітингу перейшли до стіни центральної прохідної, де відбулось відкриття трьох меморіальних дощок. Право відкрити першу дошку, присвячену перебуванню на заводі голови Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету Григорія Івановича Петровського було надано формувальнику першого ливарного цеху В.В. Тесякову. Напис на дошці (на російській мові): 9 ноября 1920 г. завод посетил председатель Всеукраинского Центрального Исполнительного Комитета Григорий Иванович Петровский.

Наступну меморіальну дошку, присвячену ливарнику заводу Івану Павловичу Козачуку, члену групи Російської соціал-демократичної робітничої партії (РСДРП), що діяла на заводі, відкрив його син, кавалер ордену Леніна О.І. Козачук. Напис на дошці (на російській мові): В 1899-1906 г.г. на заводе работал член РСДРП с 1905 года рабочий-литейщик Козачук Иван Павлович, организатор заводского социал-демократического кружка “Искра”, руководитель революционных выступлений заводского пролетариата.

Право відкрити третю дошку, присвячену Герою Радянського Союзу Григорію Івановичу Шелушкову, який наприкінці 1930-х років керував партійною організацією заводу, було надане контролеру відділу технічного контролю, партизану Великої Вітчизняної війни М.П. Подройкіну. Напис на дошці (на російській мові): “С 1936 по 1937 г.г. заводской партийной организацией руководил Григорий Иванович Шелушков, в годы Великой Отечественной войны секретарь Житомирского подпольного обкома партии, погиб в застенках гестапо, посмертно удостоен звания “Герой Советского Союза.

Урочистості продовжились у міському Будинку культури, де групі працівників машинобудівного заводу “Прогрес” за трудові досягнення вручили державні нагороди.

Мітинг на площі Ленінського комсомолу з нагоди відкриття пам’ятника працівникам заводу “Прогрес”, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни.
Мітинг відкрив директор машинобудівного заводу Олексій Шабельник.
Біля мікрофону ветеран праці заводу, Почесний громадянин міста Бердичева, кавалер ордену Леніна Петро Іванович Ляшенко.
Біля мікрофону Ганна Матвіївна Ложечникова – делегат VIII надзвичайного з’їзду Рад.
У підніжжя пам’ятника закладається капсула з листом-зверненням до наступних поколінь заводчан, прогресівців 2017 року – року сторіччя Радянської влади.
Урочистий марш військ Бердичівського гарнізону.
На площі Ленінського комсомолу.
Покривало з пам’ятника знято.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here