Home Історія Цей день в історії 18 вересня

18 вересня

1809
0
SHARE

1917 – У місті застрайкували робітники шкірзаводу Шленкера. Приводом для страйку стала відмова адміністрації заводу задовольнити вимоги робітників щодо підвищення заробітної плати та зменшення тривалості робочого дня.


1998 – На межі Житомирського та Бердичівського районів зустрілись учасники хресного ходу з Житомира на чолі з єпископом Житомирської єпархії владикою Гурієм, та делегація з Бердичева, яку очолив настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій. Священики з Житомира принесли на Бердичівщину частки мощей святих угодників Києво-Печерських і преподобного Сергія Радонезького.

Після зустрічі священики понесли ноші зі святими мощами до Хрестовоздвиженського храму села Старий Солотвин, де відбувся спеціальний молебень і всенощна служба Божа. Далі шлях хресного ходу проліг за таким обрядом через села Рею, Гальчин, Осикове, Гришківці. А завершилася ця подія у Свято-Миколаївському соборі 21 вересня на Різдво Богородиці. З цього дня мощі святих угодників Києво-Печерських і преподобного Сергія Радонезького зберігаються тут навічно.


2011 – У Бердичеві в приміщенні Будинку офіцерів відбувся І-й Меморіал Володимира Зака (1913-1994) – радянського шахіста і шахового літератора, кандидата у майстри спорту СРСР, який народився в Бердичеві. Організаторами турніру стали бердичівський міський центр “Спорт для всіх” і міський шаховий клуб “Біла тура”. Призовий фонд турніру склав 2100 грн.

Турнір зібрав досвідчених шахістів із Житомирщини, Вінниччини, Хмельниччини та Київщини – усього 36 учасників. Серед них: два міжнародні майстри, один майстер ФІДЕ, 14 кандидатів у майстри.

У складній боротьбі переміг кмс Разін Вадим з Хмельницька, який набрав 7 очок з 8 можливих. Набравши 6,5 очок друге місце виборов кмс Крошняков Денис з Бердичева. Третє місце зайняв кмс Вінарчук Олександр з Бердичева, який набрав стільки ж очок, але поступився за додатковими показниками, до речі, він єдиний, хто завдав поразки переможцю турніру.

Для володарів перших п’яти місць “Спорт для всіх” та спонсори Меморіалу, окрім грамот, підготували грошові винагороди. Спеціальними призами відзначили і переможців у 5-ти номінаціях: кращого серед юнацтва, найсильнішого ветерана, найрейтинговішого учасника, кращого серед аматорів. Окрім того, не забули про найсильнішого шахіста у команді господарів Меморіалу і, що не менш важливо, про “най-най-най” серед прекрасної половини учасників турніру.


2012_09_18_002012 – У Бердичеві о 10 годині ранку відбулось відкриття нової фільтрувальної станції (офіційно – Водоочисні споруди).

На відкриття станції прибули голова обласної державної адміністрації Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський та перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко. До них приєдналися міський голова Василь Мазур, голова Бердичівської райдержадміністрації Володимир Збаражський та директор МКП “Бердичівводоканал” Микола Ревуцький.

Вони і перерізали стрічку перед входом до будівлі. Вентилі на водоводах відкрили Сергій Рижук та Василь Мазур.


2012 – У Бердичеві на бульварі ім. В.О. Лонського відкрито Алею спортивної слави міста Бердичева.

2012_09_18_00
Відкриття Алеї спортивної слави.

Алея спортивної слави – своєрідний музей під відкритим небом. Він знайомить бердичівлян та гостей міста з найбільш вагомими здобутками бердичівлян у спорті: на восьми сітілайтах розміщено інформаційні матеріали і фотографії тренерів та спортсменів – фіналістів та учасників Олімпійських ігор, чемпіонів світу, Європи, СРСР, України, заслужених працівників, тренерів, майстрів спорту міжнародного класу, що прославляли місто. Також розміщено інформацію про два міжнародних спортивних турніри, які проводяться у Бердичеві: міжнародний турнір зі стрибків у висоту “Меморіал заслуженого тренера СРСР та України В.О. Лонського” та міжнародний турнір з боксу серед юніорів на призи чемпіона XXVI Олімпійських ігор Володимира Кличка.

На урочистому відкритті Алеї спортивної слави був присутній голова обласної ради Йосип Запаловський, який разом з міським головою Василем Мазуром і перерізав червону стрічку.


2015 – У Бердичеві відбулось урочисте відкриття музею єврейства.

Ідея створення цього музею виношувалась владою декілька років. Після тривалих пошуків та обговорень вибір випав на приміщення Дитячої бібліотеки, що розташована по вулиці Європейській, 15. Саме в її стінах нині знаходяться як власне дитяча бібліотека, що має в своїй книгозбірні книги на українській та російській мовах, так і польська бібліотека ім. Владислава Реймонта з численними примірниками видань польською мовою (понад 15 тисяч книг).

Стрічку перед входом до музею перерізали головний рабин Житомира та західної України Вільгельм Шойме, духовні наставники Бердичева рабини Моше Талер та Аківа Нємой, народний депутат України Олександр Ревега та міський голова Василь Мазур.

Музей складається з трьох кімнат. Перша присвячена побуту, культурі та релігії євреїв. Друга висвітлює тему Голокосту, а третя кімната несе найбільше емоційне навантаження – вона є інсталяцією гетто, з усіма його жахами та болем.

2015_muzey_evreystva
На відкритті музею єврейства,
18 вересня 2015 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here