Home Новини 18 січня 2019 року. Презентація книги “Бердичівське єврейство в іменах. Біографічні нариси”

18 січня 2019 року. Презентація книги “Бердичівське єврейство в іменах. Біографічні нариси”

1770
0
SHARE

У п’ятницю, 18 січня, о 15-00 годині в Музеї історії міста Бердичева відбулась презентація книги “Бердичівське єврейство в іменах. Біографічні нариси”. Авторами її стали одинадцятикласниці загальноосвітніх шкіл №5 та №11 Ангеліна Кулачок і Наталія Кропивницька у співавторстві з директором Музею Павлом Скавронським.

Книга складається з коротких біографічних нарисів представників єврейської громади міста Бердичева, які розкривають як розвиток єврейської культури взагалі, так й історію Бердичева зокрема у контексті загальносвітового розвитку. Загалом, це 191 нарис. Серед них є письменники, композитори, музиканти, державні і релігійні діячі, багато репресованих євреїв. Наприкінці збірки представлено декілька віршованих та прозових творів, які розкривають історію міста.

Як повідомив співавтор та упорядник збірки Павло Скавронський, Музей історії міста вже два роки поспіль бере участь у Програмі “Захистимо пам’ять”, яка фінансується федеративним урядом Німеччини, а виконує її в Україні Центр вивчення Голокосту. Минулого року ці ж автори вже брали участь у Програмі, а нині, маючи досвід видачі своєрідного путівника по Бердичеву на 80 сторінках, вони взяли ширшу тему – “Бердичівське єврейство в іменах”.

Під час презентації юні краєзнавці Ангеліна та Наталія зачитали низку біографічних довідок, а також розповіли присутнім про те, як відбувалась робота над книгою. Однією з проблем під час створення збірки для Павла Скавронського, як упорядника, стало те, що в окремих випадках неможливо було однозначно встановити єврейське походження деяких відомих постатей, адже за радянської влади люди змушені були приховувати своє походження.

По закінченні презентації автори збірки передали десяток екземплярів книги до шкільних бібліотек, ще декілька розійшлись між місцевими краєзнавцями. Хоч наклад збірки становив всього 42 екземпляри (лише на таку кількість вистачило виділених коштів), але упорядник запевнив, що незабаром книга з’явиться у продажу – одне з приватних підприємств зголосилось надрукувати додатковий наклад за власні кошти.

Анатолій Горобчук.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here