Home Історія Цей день в історії 18 серпня

18 серпня

620
0
SHARE

konka1892 – Цензорами міста Києва затверджена (“дозволена”) “Инструкція кучерамъ Бердичевской городской железной дороги“.

У цій інструкції, яка містить 14 параграфів, встановлено вимоги до кучерів славнозвісної конки, що проходила по вулиці Білопільській (нині це вулиця Європейська) від залізничного вокзалу повз Успенський собор до кляштору Босих Кармелітів.


1908 – У Бердичеві збанкрутувала одна з найстаріших мануфактурних фірм – фірма купця першої гільдії Давида Магазанника. Як повідомляла московська щоденна газета “Русское слово”, у пасиві фірми – мільйони рублів.

Родина купця ще деякий час проживатиме у місті, але у 1915 році Магазанники виїхали до Москви. У 1919 році їх родинний будинок по вулиці Войкова націоналізували, на сьогодні у цьому будинку знаходиться міська загальноосвітня школа №11.


2005 – Рішенням виконкому міської Ради за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, активну участь у житті територіальної громади та з нагоди 575-ліття від року заснування Бердичева звання “Почесний громадянин міста Бердичева” присвоєно:


2018 – У селі Велика П’ятигірка Бердичівського району відбулось освячення нового православного храму – Свято-Хрестовоздвиженського храму УПЦ (Московський Патріархат).

Освячення нового храму здійснив Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Йому допомагали священство Бердичівського благочиння на чолі з ієромонахом Варфоломієм (Бойковим). На заході були присутні парафіяни села, а також гості з усіх куточків Бердичівщини.

Будівництво храму тривало чотири роки – 31-го серпня 2014 священники звершили Чин освячення заснування храму. Допомагали у спорудженні численні меценати та будівничі, серед яких колишній директор ТОВ “Щедра нива” Василь Шлейко і теперішній керівник товариства Юрій Шибіка, підприємець Андрій Огороднійчук, керівник ТОВ “В.П.КОЛОС” Інна Поліщук та інші. У день освячення храму їм подарували ікони. Також Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський вручив настоятелю Свято-Хрестовоздвиженського храму села Великої П’ятигірки протоієрею Олександру Худякову високу церковну нагороду – священик удостоєний права носіння Хреста з прикрасами.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here