Home Історія Цей день в історії 18 липня

18 липня

399
0
SHARE

1648 – Цього дня повстанці під проводом соратника Богдана Хмельницького Максима Кривоноса штурмом оволоділи бердичівською фортецею і майже повністю її зруйнували.

Загалом же у червні війська під керівництвом Максима Кривоноса, які направлялись на місто Зборів, нанесли цілу низку ударів польським військам Яреми Вишневецького, у числі яких були тисячі солдат Януша Тишкевича з Бердичівського гарнізону, і звільнили ряд населених пунктів Житомирщини: Бердичів, Бистрик, П’ятку, Чуднів та інші.


1920 – Цього дня пожежа знищила машинну станцію, яка забезпечувала роботу водопостачання міста. Дерев’яна будівля згоріла дотла, а машини і насоси сильно постраждали. Водопостачання міста повністю зупинилось.


1985 – У Харкові помер Соломон Овсійович Файнтух (1899-1985) – український композитор та диригент, що народився у Бердичеві, провів тут дитячі та юнацькі роки.

Соломон Файнтух став одним із авторів Державного гімну УРСР (авторський колектив під керівництвом композитора А.Д. Лебединця, гімн затверджений у 1949 р.). У своїй творчості композитор звертався до різних музичних жанрів: романсів, сюїт, обробки народних пісень, музики до драматичних вистав, оперети.


2008 – Президент України Віктор Ющенко здійснив щорічне традиційне сходження на Говерлу – найвищу вершину Карпат. По завершенні сходження на вершині гори відбулась церемонія відкриття й освячення скульптурної композиції “Тризуб” – символу соборності України.

“Трезуб” мав висоту більш як три метри, вагу – 700 кг. Пам’ятник складавться зі стели та плити з написом: “На Говерлі зібрані землі Твої, Україно!”, “Ми перемогли! Наш Президент – Віктор Ющенко. Ми підемо з ним у майбутнє! Прочитайте наше звернення у 2015 році”.

Віктор Ющенко в основу композиції заклав металеві капсули з землею, привезеною з різних регіонів України. Серед них була капсула і з Житомирщини: рішенням губернатора земля для неї була взята в Бердичеві на території кляштору Босих Кармелітів.

Президент України Віктор Ющенко закладає центральну капсулу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here