Home Історія Цей день в історії 18 жовтня

18 жовтня

1619
0
SHARE

1905 – За ініціативи соціал-демократичної групи у Бердичеві створено Раду робочих депутатів і загін самооборони, які очолили члени Російської соціал-демократичної робітничої партії (РСДРП).

Рада робочих депутатів випустила листівку “До всіх робітників м. Бердичева”, у якій пролетаріат закликали до стійкості й посилення боротьби проти царату.


1987 – У другій половині жовтня на спортивному майданчику СПТУ-12 відбулись незвичні змагання: на полі проходила захоплююча боротьба з нового для нашого міста виду спорту – жіночого футболу.

У турнірі взяли участь 9 команд, загалом 60 учасників. Призерами турніру стали команди від груп №18, 1, 11. Кращими гравцями турніру визнано Ірину Можарівську, Світлану Машкару, Ларису Баб’яр. Велику допомогу у проведенні змагань надали громадські тренери і судді, серед яких учні училища Сергій Карбовський, Валерій Філіонович та Леонід Вознюк.


mostoviy_01
Володимир Йосипович Мостовий
(1919-1996).

1996 – У Москві помер Володимир Йосипович Мостовий (1919-1996) – уродженець села Хажин Бердичівського району, Герой Радянського Союзу, доктор, професор, тричі лауреат Державної премії СРСР, член-кореспондент Академії наук СРСР.

Отримавши звання Героя на полях німецько-радянської війни, Володимир Йосипович підтвердив цю нагороду у мирний час, проводячи дослідження у галузі фізики, зокрема, атомної: він працював над створенням реакторів для атомних електростанцій, проводив дослідження в галузі нейтронної фізики.

Похований Володимир Йосипович Мостовий у Москві на Кунцевському кладовищі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here