Home Історія Цей день в історії 18 грудня

18 грудня

2139
0
SHARE

pam_doshka_18arm_021973 – За участі представників Республіканського штабу походів по місцям бойової слави радянського народу під час урочистого мітингу на фронтоні будинку по вулиці Луговій (нині це вулиця Леселідзе) відкрито меморіальну дошку.

Саме у цьому будинку на околиці Бердичева у січні 1944 року знаходився штаб 18-ї армії 1-го Українського фронту під командуванням генерал-полковника К.М. Леселідзе. Начальником політвідділу 18-ї армії в цей час був полковник Л.І. Брежнєв.

Дошка мала розмір 0,8 × 0,7 м, меморіальний напис: “В січні-лютому 1944 р. в цьому будинку містився штаб 18-ої армії I-го Українського фронту”.

Мармурова дошка на стіні будинку існувала до 2008 року. За час, що минув з моменту її встановлення, кріплення дошки прийшло у непридатність. Власники будинку демонтували дошку. Подальша її доля невідома.

pam_doshka_18arm_01
Урочисте відкриття меморіальної дошки. Фото Віктора Коржука.

1980_12_18_02
Урочисте відкриття музею заводу “Прогрес”.

1980 – Напередодні святкування свого 100-річчя на машинобудівному заводі “Прогрес” на території підприємства у будівлі інженерного корпусу урочисто відкрито музей історії машинобудівного заводу.

З нагоди відкриття музею відбувся мітинг, на якому виступили ветерани праці А.Р. Залевський, Е.І. Подлевський, представниця молоді секретар комсомольської організації ВАСУВ Н.Р. Денисюк, начальник ВНТІ Г.І. Смирнов, директор заводу О.А. Шабельник, секретар міськкому партії Р.Р. Петронговський.

Почесне право перерізати червону стрічку перед входом до музею було надане Герою Соціалістичної Праці К.К. Вороні, ветерану заводу П.І. Ляшенку та Н.Р. Денисюк.

Першим директором музею на громадських засадах стала завідуюча науково-технічною бібліотекою підприємства Галина Андріянівна Кадубовська. Нині музей заводу знаходиться у міському Палаці культури ім. О.А. Шабельника, його експозиції розповідають про історію появи заводу, його становлення та розвиток, працівників, які своєю працею славили завод.


2001 – Рішенням виконкому міської Ради №834 за героїзм і мужність, проявлені у боях за звільнення Бердичева в грудні 1943 – січні 1944 роках, велику героїко-патріотичну виховну роботу серед молоді міста та з нагоди 58-ї річниці звільнення м. Бердичева від німецько-фашистських загарбників, враховуючи звернення міської ради ветеранів війни та праці, присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева” ветеранам війни:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here