Home Історія Цей день в історії 17 червня

17 червня

1419
0
SHARE

1925 – Відповідно до постанови ВЦ ЦВК (про ліквідацію губерній і встановлення переходу на триступеневу систему управління “район-округ-центр”) Бердичівський повіт, що існував із грудня 1845 року, перетворено на Бердичівський округ. Окружний центр — місто Бердичів.

Мапа Бердичівської округи станом на 01.07.1927 р.

До складу новоутвореного округу увійшло 12 районів: Андрушівський, Бердичівський, Вчерайшенський, Козятинський, Любарський, Махнівський, Плисківський, Погребищенський, Ружинський, Уланівський, Чуднівський та Янушпільський (Іванопільський).

Проіснував округ до 2 вересня 1930 року. Протягом 1925-1930 років межі округу декілька разів змінювалися. На півночі округ межував із Житомирським округом, на сході з Білоцерківським, на півдні з Вінницьким та з Шепетівським і Проскурівським на заході.


1977 – Цього дня державні екзамени здали студенти музичного відділення Бердичівського педагогічного училища. Це перший випуск вчителів музики середніх шкіл та музичних працівників дошкільних установ відділення, яке організували чотири роки тому.

Державний екзамен з хорового диригування не тільки підбив підсумки чотирирічної роботи колективу педагогів музичного відділення, а й став справжнім святом музики всього училища. У репертуарі хору, яким диригували випускники, нараховувалося 44 хорових твори. Про високий рівень музичної підготовки свідчить те, що з 30 випускників 15 здали екзамен на “відмінно”, стільки ж — на “добре”.

Виступає хор випускників училища.

Для підготовки викладачів музики та зміцнення матеріальної бази в училищі за попередні роки зробили немало: придбано 42 фортепіано, 93 баяни, комплект інструментів для оркестру народних інструментів, обладнано 49 класів для індивідуальних занять. На цей час в училищі працює три хорових колективи. Це хор музичного відділення, яким керує молодий викладач М.І. Миронець, хор вчителів, який нараховує 52 любителі хорового мистецтва. Обидва колективи — лауреати І Всесоюзного фестивалю самодіяльного мистецтва.


1998 – У Бердичеві запрацювала перша приватна служба радіо-таксі – служба замовлення таксі за телефоном. Нею стала фірма “Лана”, яка використовує у своїй роботі скорочений номер телефону 0-62 (у 2010 році номер виклику змінився на 15-62).

Через деякий час з’явились й інші приватні служби радіо-таксі – “Марс”, “Лотос”, “Еліт” та ін. Але саме “Лана” впродовж наступного десятиліття залишалася найбільшою та найпопулярнішою серед існуючих службою такого напрямку в Бердичеві.


Автозал, в якому розміщувалось основне обладнання АТС-2, червень 2021 р.

2021 – Цього дня працівники місцевого підрозділу АТ «Укртелеком» відключили останнього абонента аналогової телефонної станції, відомої бердичівлянам як АТС-2. Так закінчилась ера аналогового телефонного зв’язку у нашому місті.

Телефонну станцію АТС-2 (декадно-крокова АТС типу ДК-54а) ввели у дію 25 жовтня 1967 року. Її ємність на початку становила три тисячі номерів, далі ємність станції поступово збільшували і наприкінці 1990-х вона становила 9 тисяч номерів. АТС-2 з часу своєї появи та до 2002 року функціонувала як центральна станція міста, забезпечуючи послугами телефонного зв’язку як установи та підприємства Бердичева, так і оселі бердичівлян.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here