Home Історія Цей день в історії 17 травня

17 травня

1507
0
SHARE

1944 – На бердичівській нафтобазі завершено роботи з відбудовування резервуарів і трубопроводів для приймання та відпуску нафтопродуктів. Вони були пошкоджені в результаті військових дій по звільненню Бердичева від німецьких загарбників. Цього ж дня до Бердичева прибули під злив перші залізничні цистерни з паливом для 1-го Українського фронту.

На відновлювальних роботах відзначились Григорій Іванович Петрук (машиніст, працював на нафтобазі з 1 травня 1941 року), Феодосій Іванович Стаднік (наливщик, працював на нафтобазі з 3 червня 1926 року), Павло Михайлович Девліш (зважувальник, працював на нафтобазі з 1 серпня 1931 року).


Ахметов Рустам Фагімович, 2010 р.

1950 – У Житомирі в сім’ї військовослужбовця народився Ахметов Рустам Фагімович – спортсмен, стрибун у висоту, педагог.

Рустам Ахметов дитинство та юність провів у Бердичеві, тут розпочав заняття в міській спортивній школі, у секції стрибків у висоту, якою на той час керував тренер Віталій Лонський. Взаємна довіра і повага, а ще самовіддана працездатність обох в ім’я досягнення високих результатів привели до успіху. У 12 років при зрості 1,55 метра він мав третій спортивний розряд, у тринадцять років – вже другий.

Але для покращення результатів необхідно було мати більший зріст. Тому Рустам Ахметов розробив власну методику тренувань і за три роки виріс на 23 (!) см – у 19 років його зріст був уже 186 см. Майстер спорту міжнародного класу Рустам Ахметов став семикратним чемпіоном України, двократним переможцем першості СРСР та Європи, чемпіоном V Спартакіади народів СРСР (1972). Рустам став учасником XX Олімпійських ігор у Мюнхені, де виборов шосте місце.

Рустам Ахметов з тренером Віталієм Лонським.
Фото Володимира Солодкого.

По закінченні спортивної кар’єри Рустам Ахметов обрав шлях спортивного педагога: працює у Житомирському державному педагогічному університеті ім. Івана Франка (нині — Державний університет), де пройшов шлях від старшого викладача до завідувача кафедри фізичного виховання.

Рустам Ахметов є одним з ініціаторів проведення у Бердичеві щорічних змагань найкращих стрибунів у висоту на призи Віталія Олексійовича Лонського.


1986 – За ініціативи колективу швейної фабрики, з метою допомоги у ліквідації аварії, що сталася на Чорнобильській атомній електростанції, у Бердичеві цього дня відбувся суботник.

Зароблені на суботнику кошти передали до фонду відшкодування збитків від аварії на ЧАЕС та допомоги потерпілим. Так, по результатам роботи швейники передали у фонд 8 тисяч карбованців, працівники машинобудівного заводу “Прогрес”, які також підтримали ініціативу швейників – 25 тисяч карбованців.


Храм Успіння Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви (Київський патріархат), 2008 р.

1997 – У Бердичеві відбулось освячення храму Успіння Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви (Київський патріархат), що розмістився у приміщенні колишнього Будинку культури цегельного заводу по вулиці КІМа.

Цього дня тут зібралося понад 60 бердичівлян, освячення церкви здійснили єпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав разом із священиками Свято-Михайлівського собору і бердичівської Преображенської церкви.

Організація і виконання необхідних робіт по облаштуванню приміщення здійснили члени міської організації Народного Руху України та церковної громади. Значну дієву допомогу їм надано заступником бердичівського міського голови Володимиром Ланських, який був присутнім під час освячення нового храму.


2003 – 17 та 18 травня у місті відбулись IV Дні польської культури.

До міста прибули гості з Польщі, України, Молдови, Білорусі та Росії. Польську делегацію очолив Генеральний консул Республіки Польща в Україні Сильвестер Шостак. В її складі були консул Кшиштоф Свідерек, депутати Сейму Тадеуш Самборський та Єжи Францішек Стефаник, представники польської поліції з Катовіц, міської влади з Олєсьніци, Проховніц, Требніци на чолі з мерами, журналісти з Любліна та Вроцлава, радіо “Ватикан”. На відкритті виступили депутати Верховної Ради Микола Жулинський і Павло Жебрівський, міський голова Василь Мазур.

У рамках Днів у приміщенні міського Палацу культури діяла виставка польських та місцевих художників “Поляки в Бердичеві” та “Бердичівська мозаїка”.

Якраз 17 травня Україна вперше відзначила День Європи, і саме в цей день при загальноосвітній школі №15 було відкрито Польський центр.


2009 – У рамках X Днів польської культури у Бердичеві в приміщенні Музею історії міста відкрилась фотовиставка польських фотомайстрів Малгожати та Єжи Карнасевичів під назвою “Польща та поляки на зламі епох”.

Мета виставки – пропагувати іміджу Польщі за кордоном. Хронологія представлених фотографій (1979-2007) відображає, зокрема, внесок опозиції у боротьбу з комуністичною системою, а також досвід, пов’язаний з членством Польщі у Європейському Союзі. Виставка розповідає про Польщу з перспективи бачення жителів міст та містечок кінця ХХ – початку ХХІ століття.

Водночас, із документальними фото, на виставці представлені фотографії польського пейзажу, Польщі романтичної і ностальгічної, а також мариністичні світлини з польського узбережжя Балтики. Це бачення польського краєвиду через призму глибоких особистих переживань та спогадів авторів.

На відкритті виставки.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here