1939 – У Радянському Союзі відбувся перепис населення (взамін перепису 1937 року, результати якого були визнані “дефектними” згідно Постанови РНК СРСР від 25.09.1937 р.). Переписний лист містив 16 питань, серед яких національність, стать, відношення до голови родини, рідна мова, грамотність, місце роботи, суспільний стан. Повні результати цього перепису були опубліковані лише на початку 1990-х років.
Вперше у практиці переписів обліковці попередньо обходили усі житлові будинки для ознайомлення з територією своїх дільниць та повідомленням населення про майбутній перепис.
Згідно перепису в Бердичеві на цей час проживало 62 014 осіб. З них українці становили 42,1%, другими за чисельністю були євреї – 37,5%, або 23 266 осіб.
1946 – Цього дня у Житомирі з метою реабілітації інвалідів Великої Вітчизняної війни засновано Житомирський обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни.
Розмістився новий медичний заклад по вулиці Карла Маркса, 22, на базі центрального госпіталю інвалідів війни, евакогоспіталю інвалідів війни (колишній госпіталь №2726) та евакогоспіталю №5357. Наказом начальника головного санітарного управління Радянської Армії та міністра охорони здоров’я начальником госпіталю призначено майора медичної служби Штеревера П.П. (обіймав цю посаду з 1946 по 1960 рр.), заступником начальника госпіталю по медичній частині – Шнейдера Івана Олексійовича.
27 листопада 1947 року цей заклад перевели до міста Бердичева, нині він відомий як обласний військовий госпіталь ветеранів війни, що знаходиться по вулиці Європейській.
1979 – У Радянському Союзі відбувся черговий перепис населення. Під час перепису державні органи застосували нову форму переписного листа, який став носієм первинної інформації і надав можливість вводити її до електронно-обчислювальної машини (ЕОМ) для подальшого оброблення та аналізу.
Згідно перепису в Бердичеві на цей час проживало майже 80 тисяч осіб. З них лише 4 637 – євреї, або 5,8% від загальної кількості бердичівлян. Хоча саме вони до початку Другої світової війни були другою за чисельністю етнічною складовою міста (37,5%).
1990 – У Бердичеві запрацювала студія районного радіомовлення (комунальне підприємство “Бердичівська міська редакція радіомовлення”), яка для розповсюдження своїх програм використовує мережу проводового мовлення (на цей час мережа нараховувала до 20 тисяч радіоточок у місті та біля 5 тисяч радіоточок в усіх селах Бердичівського району, радіоточки обслуговував районний вузол зв’язку).
Першим директором редакції міського радіомовлення, який очолював її на протязі наступних двадцяти років, став журналіст газети “Радянський шлях” Леонід Іванович Козінчук. Впродовж короткого часу він сформував колектив редакції, налаштував роботу, вирішив організаційні та технічні питання.
У перші місяці програми студії виходили щосереди та щоп’ятниці з 13.30 до 14.00 години. Це матеріали про новини з життя Бердичівщини, проблеми розбудови місцевої економіки, культурне життя громади. Справжньою візитною карткою студії стали музичні поздоровлення до свят та ювілеїв, які подекуди доповнювались віршованими рядками самого Леоніда Козінчука. Вартість музичного вітання становила 5 крб.
Численні слухачі місцевого радіо добре знали адресу редакції, яка знаходилась на Загребеллі у будинку по провулку Дружби.
Студія припинила існування у січні 2021 року, причина – власник мережі мовлення ПАТ «Укртелеком» з 01 січня припинив у Бердичеві надання послуг проводового мовлення.
2019 – Цього дня до Бердичева прибув Президент України Петро Порошенко. Тут, на базі 142-го навчально-тренувального центру, він зустрівся із військовослужбовцями Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Президент України вручив військовослужбовцями-спецпризначенцями прапор Сил спеціальних призначень Збройних сил України. Офіційний прапор Сил спеціальних операцій Президент України Петро Порошенко вручив командувачу Сил спеціальних операцій, генерал-лейтенанту Ігорю Луньову.
За декілька днів до цього Президент підписав указ щодо заснування емблеми і прапору Сил спеціальних операцій Збройних Сил України та штандарта Командувача. Відтепер їхнім девізом стануть слова київського князя Святослава Хороброго: “Іду на ви!”, які ще більше тисячі років тому наводили жах на ворогів.