Home Історія Цей день в історії 17 серпня

17 серпня

1686
0
SHARE

1903 – У Бердичеві триває страйк працівників заводу “Прогрес” та працівників підприємств, що підтримали вимоги заводчан.

На територію заводу заходять солдати.

Влада міста, зафіксувавши ріст заворушень у місті, задіяла війська для придушення страйку. Лише після погроз військових у застосуванні зброї 17 серпня відновилась робота всіх підприємств.

Побоюючись росту невдоволення робітників, адміністрація заводу “Прогрес” пообіцяла вчасно повідомляти їх про встановлення розцінок на роботи, де рівень оплати встановлювався від виробітку.


1936 – Цього дня в Бердичеві заарештовано директора Першого Держшкірзаводу Свірського Абрама Меєровича, слід за ним – комерційного директора Першого Держшкірзаводу Гілельса Якова Григоровича. У місті розпочинається хвиля репресій – заарештовані та згодом засуджені до тривалих термінів ув’язнення секретар парткому Першого Держшкірзаводу Озадовський Яків Шмулевич, директор Бердичівської бази шкірсировини Шейнбліт Хаїм Йосипович, завідувач їдальнею Першого Держшкірзаводу Сапожніков Борух Абрамович.

Усі заарештовані обвинувачувались як учасники контрреволюційної троцькістської організації, що нібито існувала в Бердичеві і яку “очолював” директор Свірський.


muzey_cheh_dunay_01
Урочисте відкриття музейної кімнати.

2013 – У відокремленій кімнаті гуртожитку бердичівського коледжу економіки, промисловості та права з нагоди 45-ї річниці Чехословацьких подій (відомих також як стратегічна операція “Дунай”) відкрито музейну кімнату, присвячену воїнам-інтернаціоналістам – учасникам Чехословацьких подій.

Ініціатором створення музейної кімнати виступила Бердичівська спілка воїнів-інтернаціоналістів “Бойове братство”, червону стрічку перед входом до приміщення перерізали учасники чехословацьких подій: голова Бердичівської спілки воїнів-інтернаціоналістів “Бойове братство” Микола Вахніцький та депутат обласної ради Анатолій Остап’юк.

Святкування 45-річного ювілею операції відзначилось, серед іншого, і врученням нагород: пам’ятну медаль “За благодійництво” отримав директор коледжу промисловості економіки та права Володимир Ольшевський, ряд ювілейних нагород отримали соратники по “Бойовому братству” – це медалі до 45-річчя операції “Дунай”, “Учасникам локальних війн”, “Захиснику Вітчизни” та ордени “Честь та пошана”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here