Додому Історія Цей день в історії 17 листопада

17 листопада

260
0
ПОДІЛИТИСЬ
mihailov_af
Олександр Фадейович Михайлов.

1944 – Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 листопада 1943 року за взірцеве виконання бойових завдань командування і проявлені при цьому героїзм і мужність рядовому Олександру Фадейовичу Михайлову присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна і медалі “Золота Зірка”.

Рядовий, кулеметник мотострілецького батальйону 69-ї механізованої бригади Олександр Михайлов відзначився в боях під час форсування ріки Дніпро. У ніч на 22 вересня 1943 року в числі перших він форсував Дніпро і сприяв подоланню ріки своїм підрозділом. У боях на букринському плацдармі (Канівський район Черкаської області) вогнем з кулемета підтримував наступ своєї роти, стійко відбивав контратаки ворога, знищив до 20-и гітлерівців.

Герою не судилось дожити до Перемоги. На початку січня 1944 року 69-а механізована бригада брала участь у боях на Житомирщині. В одному з боїв за село Осикове Бердичівського району 2 січня 1944 року Олександр Михайлов пав смертю хоробрих.

Похований Олександр Фадейович Михайлов у братській могилі в північно-східній частині села Осикове. Його ім’я носить сільська школа, а також одна з вулиць Осикового.


dashava-kyiv
Будівництво газопроводу “Дашава-Київ” територією Бердичівщини.

1948 – Цього дня перші кубометри природного газу по щойно збудованому газопроводу “Дашава-Київ” подали до столиці України – міста Києва.

Гілка газопроводу пройшла по території Бердичівського району, загальна довжина газопроводу становить 511,5 км.

Селище газовиків розташувалось на східній околиці Бердичева – поряд з газокомпресорною станцією та виробничо-ремонтною базою.


1994 – У місті створено бердичівську Громадську організацію захисту прав споживачів, завданням якої є сприяння державним органам у здійсненні контролю за якістю товарів (робіт, послуг), торговельного та інших видів обслуговування.

Організація створена за ініціативою та допомогою міськвиконкому, головою громадської організації стала Лілія Федорівна Русіна, яка очолювала громадський орган більш як 15 років.


pam_pravednykam_02
Пам’ятний знак на місці, де в 1941 році під час окупації знаходилось єврейське гетто.

1999 – По вулиці Молодогвардійській, 1 (навпроти головного корпусу машинобудівного коледжу), на місці, де в 1941 році під час окупації знаходилось єврейське гетто, встановили пам’ятний знак, присвячений трагічним подіям вересня 1941 року, коли окупаційні війська знищили десятки тисяч євреїв Бердичева та околиць.

На гранітній стелі встановлено плиту з присвятним написом на українській мові та івриті: “В цьому районі в 1941 р. було розташоване єврейське гетто. Звідси пішли у вічність 30000 євреїв м. Бердичева, розстріляних фашистами”.

Автором ідеї та розробником пам’ятного знаку став Савелій Юхимович Вексельштейн – очільник єврейської спільноти Бердичева.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here