Home Історія Цей день в історії 17 листопада

17 листопада

1584
0
SHARE

1944 – Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 листопада 1943 року за взірцеве виконання бойових завдань командування і проявлені при цьому героїзм і мужність рядовому Олександру Фадейовичу Михайлову присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна і медалі “Золота Зірка”.

mihailov_af
Олександр Фадейович Михайлов.

Рядовий, кулеметник мотострілецького батальйону 69-ї механізованої бригади Олександр Михайлов відзначився в боях під час форсування ріки Дніпро. У ніч на 22 вересня 1943 року в числі перших він форсував Дніпро і сприяв подоланню ріки своїм підрозділом. У боях на букринському плацдармі (Канівський район Черкаської області) вогнем з кулемета підтримував наступ своєї роти, стійко відбивав контратаки ворога, знищив до 20-и гітлерівців.

Герою не судилось дожити до Перемоги. На початку січня 1944 року 69-а механізована бригада брала участь у боях на Житомирщині. В одному з боїв за село Осикове Бердичівського району 2 січня 1944 року Олександр Михайлов пав смертю хоробрих.

Похований Олександр Фадейович Михайлов у братській могилі в північно-східній частині села Осикове. Його ім’я носить сільська школа, а також одна з вулиць Осикового.


dashava-kyiv
Будівництво газопроводу “Дашава-Київ” територією Бердичівщини.

1948 – Цього дня перші кубометри природного газу по щойно збудованому газопроводу “Дашава-Київ” подали до столиці України – міста Києва.

Гілка газопроводу пройшла по території Бердичівського району, загальна довжина газопроводу становить 511,5 км.

Селище газовиків розташувалось на східній околиці Бердичева – поряд з газокомпресорною станцією та виробничо-ремонтною базою.


Футбольна команда “Шкіряник” – володар Кубку на призи республіканської “Спортивної газети”.

1979 – Вигравши другу фінальну гру в Одесі у місцевої команди “Шторм” з рахунком 3:2 (голи забили О. Маслов з пенальті та М. Мизько – 2 голи), футболісти команди “Шкіряник” шкіроб’єднання імені Ілліча стали володарями золотих медалей Центральної Ради Добровільного спортивного товариства “Авангард” і кубка республіканської “Спортивної газети”.

Цей сезон став найкращим в історії цієї футбольної команди. Загалом протягом сезону команда провела 60 матчів, у ворота суперників забито 175 м’ячів і пропущено лише 27. “Шкіряник” став переможцем змагань серед найсильніших команд колективів фізкультури областей України на приз “Робітничої газети”, володарем Кубку республіканської ради товариства “Авангард” на приз “Спортивної газети”, володарем кубку на приз газети “Радянська Житомирщина”. У цьому сезоні за команду “Шкіряник” виступали: Олег Маслов (капітан), Анатолій Зеленцов (воротар), Сергій Гаврилов, Борис Клочков, Сергій Гурін, Леонід Пухальський, Олег Проскурук, Геннадій Ільчук, Віктор Токовий, Сергій Ткаченко, Станіслав Кугайкевич, Михайло Мизько, Микола Васютін. Тренував команду А. Вінер.


1994 – У місті створено бердичівську Громадську організацію захисту прав споживачів, завданням якої є сприяння державним органам у здійсненні контролю за якістю товарів (робіт, послуг), торговельного та інших видів обслуговування.

Організація створена за ініціативою та допомогою міськвиконкому, головою громадської організації стала Лілія Федорівна Русіна, яка очолювала громадський орган більш як 15 років.


pam_pravednykam_02
Пам’ятний знак на місці, де в 1941 році під час окупації знаходилось єврейське гетто.

1999 – По вулиці Молодогвардійській, 1 (навпроти головного корпусу машинобудівного коледжу), на місці, де в 1941 році під час окупації знаходилось єврейське гетто, встановили пам’ятний знак, присвячений трагічним подіям вересня 1941 року, коли окупаційні війська знищили десятки тисяч євреїв Бердичева та околиць.

На гранітній стелі встановлено плиту з присвятним написом на українській мові та івриті: “В цьому районі в 1941 р. було розташоване єврейське гетто. Звідси пішли у вічність 30000 євреїв м. Бердичева, розстріляних фашистами”.

Автором ідеї та розробником пам’ятного знаку став Савелій Юхимович Вексельштейн – очільник єврейської спільноти Бердичева.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here