Home Історія Цей день в історії 17 липня

17 липня

485
0
SHARE

1933 – У селі Великі Лісівці Попільнянського району в сім’ї сільських вчителів народився Космач Володимир Петрович (1933-1999) – журналіст, публіцист, краєзнавець.

Космач Володимир Петрович
(1933-1999).

Володимир Космач тривалий час проживав у Бердичеві, працював кореспондентом у міськрайонній газеті “Радянський шлях” (нині “Земля Бердичівська”). Результатом журналістської діяльності Володимира Петровича стало понад півтисячі різножанрових публікацій на різноманітну тематику, героями яких були тисячі громадян Бердичівщини.

Помер Володимир Петрович Космач 27 жовтня 1999 року. Похований на кладовищі у селищі Гришківці.


Газета “На штурм!” машинобудівного заводу “Прогрес” із інформацією про випуск школи ФЗУ.

1934 – Цього дня відбувся перший після реорганізації випуск учнів школи фабрично-заводського учнівства машинобудівного заводу “Прогрес”. Школа ФЗУ випустила 100 молодих працівників, які отримали 3 та 4 виробничі розряди. З них на відмінно випускні екзамени здали 24%, інші – на “добре” та “задовільно”.

Школа фабрично-заводського учнівства була створена 7 квітня 1930 року на базі машинобудівного заводу “Прогрес”. У 1940 році її реорганізували у ремісниче училище №2, у 1958 році училище отримало назву ПТУ №4. Нині ПТУ №4 міста Бердичева проводить навчання молоді на протязі 3-х років, учні одночасно з професією отримують і загальну середню освіту.


1941 – Цього дня німецькі війська захопили села Гвоздаву, Гальчин і Катеринівку – останні населені пункти Бердичівського району. На території Бердичівського району майже на два з половиною роки було встановлено окупаційний режим.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here