1437 – Князь Свидригайло Ольгердович, Великий князь Руський (Київський), надав жалувану грамоту на володіння землями від Хмільника (сучасна Вінничина) до Пулина (сучасне селище міського типу Житомирської області) своєму підданому – васалу Каленику Мишковичу. До цих володінь входили і землі сучасної Бердичівщини.
У Каленика Мишковича було три сина – Сенька, Івашка і Тишка (Тимофій). Від третього сина Каленика Мишковича – Тишка і походить рід Тишкевичів (що означає нащадки Тишка).
5 листопада 1569 року воєвода Підляський і Смоленський Василь Тишкевич (1492-1571) отримав від короля польського і великого князя литовського Сигизмунда II Августа титул графа “на Логойске и Бердичеве”, яким користувались його нащадки. Графський титул Тишкевичів був затверджений у Росії 8 травня 1861 року, 17 грудня 1862 року і 4 лютого 1902 року; в Саксонії – 8 листопада 1871 року; в Австрії – 7 жовтня 1893 року.
Тишкевичі на протязі декількох століть були власниками Бердичева і мали значний вплив на його розвиток та історію.
1660 – Біля містечка Слободище (нині село Слободище Бердичівського району) після битви між польсько-татарським та українсько-московським військами поблизу Слободища та Чуднова гетьманом Юрієм Хмельницьким укладено договір із Польщею, який увійшов в історію під назвою Слободищенський трактат.
Договір скасовував невигідні для України, продиктовані Москвою Переяславські статті 1659 року, розривав союз із московським царем і відновлював державний зв’язок України з Річчю Посполитою. Також Україною, як і раніше, мав управляти гетьман, але він позбавлявся права на дипломатичні зносини з іншими державами, шляхта поверталась до своїх маєтків.
Слободищенський трактат став початком розколу України за територіальною ознакою: був започаткований поділ Козацько-Гетьманської держави на Правобережну та Лівобережну частини.
1892 – Цього дня у Бердичеві відкрилось перше міське приходське чоловіче училище. Розмістилось училище у найманому будинку Креніка по вулиці Мало-Чуднівській (нині вулиця Чуднівська). Утримувалось на кошти, які виділялися містом (1485 руб.) та з казни (780 руб.). В училищі навчалося 52 учні. Цей навчальний заклад проіснував до 1917 року.
1991 – Бердичівська міська рада народних депутатів на дев’ятій сесії двадцять першого скликання прийняла рішення про підняття над будівлею міської ради на площі Жовтневій (нині площа Центральна) українського національного синьо-жовтого прапору.
Того ж дня прапор підняли (за спогадами, прапор попередньо освятили у Свято-Миколаївському храмі). Серед депутатів міської ради, які взяли участь у встановленні прапору – голова міської ради Олексій Хилюк, голова міського осередку Народного Руху України Павло Передрій, депутати Володимир Юрачковський, Леонід Нагорний, Людмила Ковалик, Сергій Нецевич.